Hasiči predviedli svoju zručnosť

tš / August 2004 / Prečítané 3912 krát
Hasiči na HaZZ Pezinok s osádkou vrtulníka po vystúpení na Leteckých dňoch v Bratislave   Na júnových leteckých dňoch v Bratislave sa prezentovali aj hasiči z Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Pezinku pod vedením mjr. Jozefa Rybárika. Naši záchranári predviedli svoje schopnosti a zručnosti pri likvidácii požiaru pomocou Oto vaku a hasenie z vrtuľníka s použitím Bambi vaku. Nakoniec predviedli hromadnú evakuáciu, tzv. Strapec, keď ich vrtuľník zobral do podvesu a preletel ponad prizerajúcich sa divákov. Z reakcie divákov bolo vidieť, že sa im ukážka páčila a odmenili ju potleskom.
Príslušníci HaZZ Pezinok Jaroslav Fleischhacker a Martin Šintál sa zúčastnili v júni v Poprade na 2. ročníku Tatranského pohára vo výstupe hasičov na vežu. V kvalitne obsadenej súťaži sa prebojovali medzi šestnásť najlepších, ktorí potom vyraďovacím systémom súťažili o prvé tri miesta. Na trojicu najlepších ich výkon nestačil, ale i tak si zaslúžia obdiv.
Začiatkom augusta sa v Bratislave konal 6. ročník najextrémnejšej a najrealistickejšej hasičskej súťaže na Slovensku Schody 2004 - Memoriál Vladimíra Ružičku. Zúčastnilo sa na nej 50 dvojíc z Čiech, Poľska, Maďarska a Slovenska. Medzi súťažiacimi boli aj hasiči z HaZZ Pezinok Tomáš Csemi a Martin Šintál. Úlohou súťažiacich bolo v plnej hasičskej výzbroji (25 kg) a s dýchacim prístrojom vybehnúť na 24. poschodie. Zvíťazila dvojica Rasťo Pecník zBanskej Bystrice a Juraj Oravec z Trenčína časom 2:41 min., naši dosiahli čas 3:37.

Ohodnoťte článok: