Cykloturistický chodník do Senca

Milan Oravec / August 2004 / Prečítané 2110 krát

   V najbližších dňoch dajú do užívania cykloturistický chodník medzi Pezinkom a Sencom. O jeho budovaní sa hovorilo už dlhšie, avšak na jeho realizáciu chýbali peniaze a bolo treba nájsť takú trasu, ktorá nevyvolá problémy s pozemkami, po ktorých bude prechádzať.
  "Získaním grantu, ale aj pomocou Občianskho združenia Karpaty a miest Pezinok a Senec sme finančnú otázku vyriešili. Zabezpečili sme dosť peňazí na výrobu a osadenie značiek po celej trase. Značkovanie budú robiť dobrovoľníci z nášho združenia a iní brigádnici," povedal nám iniciátor a realizátor budovania cykloturistického chodníka Peter Wittgrúber.
   Sklamaný bude ten, kto si myslí, že chodník je asfaltový alebo betónový. Na také dielo by bolo potrebných oveľa viac peňazí, pri súčasných cenách by sa náklady vyšplhali na milióny. A to je pri napätých rozpočtoch miestnej samosprávy veľký problém.
 "Našim hlavným cieľom je eliminovať nebezpečenstvo, ktoré ohrozuje cyklistov na cestách. Teraz budú môcť cyklisti jazdiť oveľa pokojnejšie, najmä skupiny, rodičia s deťmi i samotné deti. Do Senca na Slnečné jazerá chodí v lete veľa Pezinčanov, ale máme záujem, aby rekreanti a turisti odtiaľ vo väčšej miere zavítali aj do nášho mesta za kultúrou a na dobré vínko," dodal autor myšlienky budovania cyklochodníka.
Trend budovania cyklochodníkov na Slovensku je značný, prichádza to ku nám z vyspelých krajín. Bicyklovanie je jedinečnou športovou aktivitou, ktorú vyhľadáva čoraz viac ľudí. Týmto však zámery na rozvoj tohto rekreačného športu u nás nekončia, uvažuje sa o rozšírení trás na Šenkvice, Slovenský Grob a do Perneka.

Kade vedie?
Z námestia v Pezinku, popri poliklinike, cez priecestie železnice, okolo penziónu Kriser smerom k Vinárskym závodom, odbočenie doľava - cesta na Galbov mlyn, odtiaľ do obce Viničné, pri obecnom úrade prejsť na ľavú stranu cesty, pokračovať k vojenskej základni, poľnou lesnou cestou do osady Martin, potom po asfaltovej ceste do Senca, vychádza sa pri čerpacej stanici, cesta na Blatné.


Ohodnoťte článok: