Odysea mysle v Spojených štátoch

Júl 2004 / Prečítané 3156 krát
V dňoch 29.5. - 2.6. 2004 sa konalo v Colege Park University of Maryland v USA Svetové finále súťaže Odysey of the mind. Účastníkom tejto akcie bolo aj družstvo žiačok zo ZŠ Na bielenisku v zložení: Veronika Hajasová, Michaela Kolenčíková, Zuzana Hýllová, Karin Dugovičová, Michaela Rovenská pod vedením pedagógov Mgr. Martiny Marmanovej a Mgr. Boženy Mizerovej.ZŠ Na bielenisku v zložení: Veronika Hajasová, Michaela Kolenčíková, Zuzana Hýllová, Karin Dugovičová, Michaela Rovenská pod vedením pedagógov Mgr. Martiny Marmanovej a Mgr. Boženy Mizerovej.
Obrovská Comcast center privítala večer 29. mája viac ako pätnásť tisíc účastníkov súťaže väčšinou z USA ale aj z krajín Ázie a Európy. Európu reprezentovali družstvá z Nemecka, Poľska, Maďarska a Slovenska. Z nášho malého Slovenska okrem nás ešte družstvo z Komárna.
Keď sme uvideli visieť na čelnom mieste medzi inými našu slovenskú zástavu a zaznelo pár tónov našej hymny, tlačili sa nám slzy do očí. Bol to kúsok Slovenska v ďalekom svete.
Samotná súťaž trvala 5 dní a predstavilo sa na nej 760 súťažných družstiev od najmladších žiakov až po študentov vysokých škôl. Naše dievčatá skončili vo svojej kategórii v silnej konkurencii 56 družstiev na 39. mieste. Svoje vystúpenie predviedli v anglickom jazyku.
Hlavným sponzorom celého Svetového finále bola NASA, ktorá zabezpečila i množstvo sprievodných podujatí počas celého trvania súťaže.
Navštívili sme tiež hlavné mesto USA Washington, pozreli sme si Biely dom, Lincolnov memoriál a veľa ďalších zaujímavostí.
Domov sme si priniesli pekné zážitky a veľa fotografií, ktoré nám budú pripomínať tieto zaujímavé dni.
Naša cesta by sa nemohla uskutočniť bez obrovskej pomoci a finančnej podpory mesta, firiem a mnohých jednotlivcov, ktorí sa pričinili o to, aby sme mohli vycestovať.
  Poďakovanie preto patrí hlavne mestu Pezinku, ktoré prispelo významnou finančnou sumou. Ďakujeme tiež Združeniu rodičov pri ZŠ Na bielenisku, p. Rovenskej a p. Nagyovi, firmám Murat, Laser servis, Wood stone, Instamik, Betacar, Fant Baláž, MSA AUER Slovensko, BAXTER AG Bratislava, INTEC PHARMA Bratislava, IBG s.r.o. BATTERY GROUP Pezinok, SYNT CHEM Prievidza, SZL CHÉMIA Hnúšťa, p. Kiczegová, POISŤOVŇA GENERALI - pobočka Pezinok a CK COIMEX TRAVEL Bratislava.

 

Družstvo Odysey mysle ZŠ Na bielenisku zľava: Michaela Kolenčíková, Zuzana Hýllová, Božena Mizerová (tréner), Karin Dugovičová, Veronika Hajasová, Michaela Rovenská. Chýba 2. tréner Martina Marmanová.


Všetkým ďakujeme. Žiaci a pedagógovia ZŠ Na
bielenisku


Ohodnoťte článok: