ŠKH Agrokarpaty Pezinok - druhý vicemajster Slovenska

Milo Matonog / Júl 2004 / Prečítané 4259 krát
V dňoch 11. - 13. júna 2004 sa na palubovke pezinského SOU odohrával finálový turnaj MS 2003/ 2004 v hádzanej starších žiakov. Vyžrebovanie turnaja prinieslo našim mladým hádzanárom dvoch najťažších súperov v úvodný hrací deň.
V prvom zápase podľahol ŠKH tímu MŠK Považská Bystrica až v druhom polčase, keď sa považania utrhli na trojgólový rozdiel a aj napriek našej snahe o vyrovnanie zvíťazili 24:21. Vo večernom zápase naši nestačili na nabitú zostavu hádzanárskej školy MHK Košice, ktorá po našej nepresnej streľbe vyhrala už prvý polčas o 10 gólov. V bojovnom druhom polčase naši síce dvakrát stiahli ale napokon prehrali 25:35.
V druhý hrací deň nastúpili naši proti MHK Piešťany, ktorému taktickou obrannou hrou a dobrou streľbou veľa nedovolili a vyhrali 32:25.
V záverečný deň turnaja najskôr naši ráno zdolali HKM Michalovce 25:20 až zlepšenou hrou v druhom polčase keď si vybojovali rozhodujúci náskok. V poslednom zápase turnaja medzi ŠKH Pezinok a Štartom Nové Zámky sa rozhodovalo o držiteľovi bronzových medailí. Vo vyrovnanom zápase mali spočiatku navrch hostia, ktorí viedli po polčase 12:11. Hoci na začiatku druhého polčasu pridali ešte dva góly a viedli už 14:11, naši hráči bojovným výkonom zvrátili vývoj zápasu a dotiahli zápas do víťazného konca (28:24). Víťazstvo Pezinčanov je o to cennejšie, že dohrávali oslabení o dvoch kľúčových hráčov (vylúčený Budzák a zranený Světlík).
Po vedením trénerov Dušana Baďuru a Vladimíra Šimášeka si starší žiaci ŠKH Agrokarpaty Pezinok teda doslova vybojovali v sezóne 2003/2004 bronzové medaily k čomu im blahoželáme. Chlapci tak v silnej konkurencii zopakovali úspešné umiestnenie spred dvoch rokov, keď na domácej palubovke získali ešte ako mladší žiaci tiež bronzové medaily.
Konečné poradie Majstrovstiev Slovenska: 1. MHK Košice, 2. MŠK Považská Bystrica, 3. ŠKH Pezinok.
Naše poďakovanie patrí Mestu Pezinok a našim sponzorom, firmám Agfoods, Elterm, Batea-stav, Hummel Wigro Trade, Beba-Stavebniny, Flaga, Vino-Markovics, Kovovýroba Minarovič za podporu pri činnosti s mládežou a samotnou organizáciou Majstrovstiev Slovenska.

 

Starší žiaci ŠKH Agrokarpaty Pezinok, držitelia bronzových medailí v sezóne 2003/2004: horný rad zľava - Dušan Baďura - tréner, Vladimír Šimášek - tréner, Karol Světlík, Mário Kocsis, Vladimír Vovolka, Jakub Blaho, Andrej Budzák, Tomáš Fleischhacker, Michal Blaho, Peter Baďura - vedúci družstva, Milan Šimovič - prezident ŠKH. Dolný rad zľava - Tomáš Barták, Ján Gaži, Marek Čapkovič, Milan Michalec, Marko Minarovič, Martin Šafár, Marek Šimášek.


Ohodnoťte článok: