Jubilejný 5. ročník multimediálneho festivalu Hodokvas

Alena Mikovičová / Júl 2004 / Prečítané 1832 krát
Po minuloročnom mimoriadne úspešnom ročníku sa na záver leta už piatykrát uskutoční multimediálny open-air festival HODOKVAS 2004. Festival sa stal s priemernou dennou účasťou dvanásťtisíc návštevníkov druhým najväčším festivalom tohto druhu na Slovensku. Tento rok sa uskutoční opäť na priestrannej lúke pod Malými Karpatmi, pri ceste na Pezinskú Babu od 19. do 21. augusta 2004.
Návštevníci budú môcť počas troch dní sledovať vystúpenie približne 150 domácich a zahraničných hudobných skupín a dídžejov. Súčasťou festivalu budú tri veľké otvorené hudobné pódiá, dve kryté hudobné scény, divadelná a literárna aréna, sochárska aréna, výtvarné performance a letné kino. Pre väčšie pohodlie návštevníkov bude k dispozícii napríklad festivalová kaviareň, dve čajovne, vegetariánska reštaurácia govinda, gastrocentrum a samozrejme stanové mestečko, ktoré bude otvorené od stredy do nedele. Areál bude oproti minulému roku väčší a bude v ňom aj viac toaliet. Parkovanie je zabezpečené priamo pred areálom zdarma.
   Headlinerom otváracieho dňa (štvrtok, 19.8.) bude škótska punková legenda The Exploited. Vo štvrtok sa tiež môžu festivaloví návštevníci tešiť napríklad na žiadanú taliansku skapunkovú formáciu Persiana Jones alebo na českú hviezdu worldmusic, skupinu Čechomor.
V piatok (20. augusta) sa okrem iných predstaví bubnujúci orchester The Dhol Foundation z Veľkej Británie. Na pódiu vystúpia v desaťčlennej zostave zloženej zo živej rytmiky a piatich bubeníkov - dholistov. Súčasťou piatkového programu bude tiež koncert legendárnej českej skupiny Buty, ktorá sa na Slovensku objaví po roku opäť iba na Hodokvase.
Vrcholom piatkovej noci v Tanečnej aréne festivalu Hodokvas bude set dvojice anglických dídžejov Bena Longa a Jamieho Bissmira, ktorí hrajú pod značkou Space DJZ a lákadlom drum´n´bassovej scény bude určite aj DJ Michael Holzgruber zo známeho zoskupenia Sofa surfers. V piatok bude celý program na druhom pódiu venovaný hip-hopu, kde sa predstaví špička slovenskej hip-hopovej scény a jedna z najznámejších českých formácií Peneři strýčka Homeboye.
V piatok sa na festival po roku vrátia tiež moldavskí Zdob shi zdub, ktorí minulý rok na Hodokvase odohrali svoje slovenské premiérové vystúpenie a následne na to sa stali jednou z najžiadanejších východoeurópskych skupín na Slovensku.
Headlinerom sobotného večera a veľkou lahôdkou pre milovníkov ska a reggae bude vystúpenie jamajskej legendy - trúbkara a saxofonistu Rica Rodrigueza so sprievodnou kapelou.
Slovenskú hudobnú scénu zastúpia skupiny Polemic, Chiki liki tua, Tornádo lue, Malevil, Hex, Para, Slobodná Európa a veľa ďalších. Z českých skupín ďalej vystúpia Hypnotix, Laura a její tygři, Švihadlo, Čankišou alebo Khoiba.
V rámci sprievodných podujatí počas tohtoročného Hodokvasu bude prebiehať Medzinárodné sochárske sympózium, na ktorom budú priamo pred očami návštevníkov tvoriť sochy mladí umelci - študenti zo Slovenska, Česka, Poľska a Portugalska.
Po obrovskom minuloročnom úspechu bude slovenskú literatúru opäť prezentovať Koloman Kertész Bagala so svojim Literárnym cirkusom.
Predpredaj lístkov v Pezinku je v predajni CD Shop Taho music. Cena lístka na tri dni v predpredaji je 599 Sk, na mieste stoja 699 Sk. Lístky na jeden deň majú cenu 499 Sk.
Viac informácií nájdete na www.hodokvas.sk .