Problémy s parkovaním na sídlisku Juh

Júl 2004 / Prečítané 1490 krát
V poslednom období sa rapídne zhoršila situácia s parkovaním na Bystrickej ulici, pričom už nestačia ani iné alternatívne miesta (napr. Bratislavská ul.), kde by mohli obyvatelia tohto sídliska zaparkovať svoje auto. Krízové sú najmä večerné, resp. nočné a víkendové hodiny, keď sa väčšina z nás zdržuje doma. Následne dochádza k porušovaniu predpisov parkovaním na miestach nie vyhradených na tento účel (trávniky, chodníky), čo je prísne kontrolované zo strany mesta prostredníctvom Mestskej polície. Dovoľujeme si upozorniť, že takýmto prístupom sa problém nevyrieši. Od vedenia mesta očakávame ústretovejšie konanie voči obyvateľom, ktorí túto vec považujú naozaj za veľký problém.
Keďže k výstavbám parkovísk v iných lokalitách došlo (Za hradbami, najnovšie pred Malokarpatskou knižnicou), myslíme si, že by už bolo načase robiť niečo aj pre občanov žijúcich na sídliskách mimo centra mesta.
Obyvatelia sídliska Juh

Odpoveď primátora Mgr. Olivera Solgu:
-
Tak ako sme informovali na zasadnutí Mestského zastupiteľstva 2. júla, parkovisko na sídlisku Juh sa bude stavať v budúcom roku. V tomto roku dokončíme parkovisko na Severe, ako to máme naplánované. Všetko je limitované financiami, stavby v meste, aj keď mnohoráz prepotrebné, musia pre finančnú náročnosť počkať. Máme vytypované miesta, kde by parkovisko či parkoviská na Juhu mohli byť, ale musíme si overiť, či tam nie sú inžinierske siete. Nemôžeme stavať na káblových linkách. Treba si tiež uvedomiť, že parkoviská budú na úkor sídliskovej zelene.


Ohodnoťte článok: