Ulička Fortna zmení svoju tvár

Júl 2004 / Prečítané 1552 krát
Spojovacia ulička medzi Holubyho a Hrnčiarskou ulicou - zvaná Fortna, sa stala veľkým staveniskom. Zaujíma to mnohých Pezinčanov, nielen zo zvedavosti, čo tam bude, ale hlavne dokedy bude ulička uzatvorená. Chodci, ktorých tu prechádza denne stovky, po večernom uzatvorení susedného priechodu v Malej pasáži a vedľa reštaurácie Astra, musia totiž chodiť až po ulici Štefana Polkorába.
   "
Vo Fortne si firma Kybeko buduje svoje sídlo. Keď som sa tam bol pozrieť, navrhol som, aby sme komunikáciu v uličke znížili asi o 60 centimetrov, tak ako to bolo pred desiatkami rokov. Asfalt bol už vysoko, čo robilo problémy. Ide o centrum mesta, po úpravách to môže byť pekná ulička. Nerovný asfalt vymení zámková dlažba, urobia sa nové zvody zo striech, kanalizácia, inžinierske siete, ktoré sa tu nachádzajú, sa uložia nižšie," - povedal nám primátor Oliver Solga.
So stavebnými úpravami, ktoré skrášlia uličku v centre mesta, možno len súhlasiť, aj keď nám jej uzatvorenie počas výstavby komplikuje život.
Iste zaujímavé bude aj riešenie novostavby firmy Kybeko. O bližšie informácie sme požiadali zástupcu investora Jozefa Kyselu: -
Od Hrnčiarskej ulice, skadiaľ bude hlavný vchod do objektu, budú administratívne priestory našej firmy. Ľudí bude ale skôr zaujímať, že z uličky budú vchody do siedmich obchodíkov. Ešte zatiaľ nevieme, čo v nich presne bude, lebo ich budeme prenajímať. V jednom z nich bude naša predajňa metrového textilu a dekorácií. Nasťahovať by sme sa chceli k 1. decembru, keď sa nám však bude dariť aj skôr. Naše plány trošku skomplikovali pamiatkari, ktorí mali na niektoré naše zámery iný názor, čo sme museli rešpektovať. Myslím si však, že naša stavba a hlavne jej využitie občanov zaujmú.

Ohodnoťte článok: