Hypermarket TESCO otvorený

Milan Oravec / Júl 2004 / Prečítané 3898 krát
Hypermarket TESCO v Pezinku má za sebou prvú zaťažkávaciu skúšku. Verejnosti slúži od soboty 10. júla, záujem o služby tohto najväčšieho obchodu v meste a blízkom okolí je pochopiteľne veľký.
   Zákazníci si môžu vybrať z 15 tisíc druhov výrobkov. K dispozícii je trinásť pokladníc, 300 nákupných košíkov, vyše 250 vozíkov. Je tu automat na výkup fliaš, dva bankomaty, verejný telefónny automat. Nezabudli ani na telesne postihnutých, je tu bezbariérový prístup, vozíky pre hendikepovaných a invalidné kreslo. Nákupné stredisko je otvorené od 6. do 22. hodiny.
Hypermarket má 201 bezplatných parkovacích miest, z toho 9 pre postihnutých, rovnaký počet pre rodiny s deťmi a dve na rýchle naloženie tovaru. V okolí obchodu je 36 javorov, 600 listnatých a 100 ihličnatých kríkov a 8900 metrov štvorcových trávnatých plôch.
Predajňa s plochou 3000 m2 má široký sortiment potravín, priemyselného tovaru a textilu. Potraviny sa predávajú prevažne samoobslužne a je tu bohatý výber čerstvých a trvanlivých výrobkov výbornej kvality.
   Zákazník má k dispozícii i nepotravinový sortiment, ktorý zaberá asi jednu tretinu predajnej plochy. Biela technika, elektropult, domáce potreby, hračky, papier, knihy, športové potreby, časopisy. Z textilných výrobkov je tu dámska, pánska a detská konfekcia, spodná bielizeň. Nájdete tu tovary pre záhradnú a kempingovú sezónu.
Pásku prestrihli primátor mesta Oliver Solga a riaditeľ pezinského hypermarketu TESCO Peter Lüttmerding.   V hypermarkete TESCO Pezinok, ktorý je už 22. hypermarketom spoločnosti TESCO STORES SR, je zamestnaných 126 pracovníkov.
"Novinkou budú prenájmy vo vstupnej zóne, čo nemá žiaden z našich už fungujúcich obchodov s predajnou plochou 3000 m2. TESCO tak chce podporiť rozvoj pracovných príležitostí v danej lokalite, aby mali miestni obchodníci možnosť podnikať a aby sme rozšírili ponuku našim zákazníkom. Nájdu tu kvetinárstvo, zlatníctvo, fotoslužbu, trafiku, bižutériu, potreby pre chovateľov, bankovú službu a kaviareň, čo iste ocenia tí, ktorí sa budú chcieť občerstviť," povedal nám riaditeľš HM TESCO Pezinok Peter Lüttmerding.
Špeciálne pre Pezinčanov bolo vybraných 10 najobľúbenejších potravinových položiek, pri ktorých hypermarket TESCO ručí, že ich ceny sú najnižšie v okruhu 10 kilometrov. Zákazníkom zjednodušuje nakupovanie možnosť platiť platobnými kartami, darčekovými TESCO poukážkami a možnosť nákupu na splátky.