Ambiciózny projekt obchodného centra SAHARA shopping park

Milan Oravec / Jún 2004 / Prečítané 3062 krát
O pár dní bude otvoria nový hypermarket Tesco, ktorý bude súčasťou obchodného centra s označením SAHARA shopping park. Jeho vybudovanie bude významným prelomom v rozvoji obchodnej siete a služieb v Pezinku, ktoré doteraz v tomto smere za ostatnými mestami značne zaostávali. Aký názor má na to primátor mesta Oliver Solga?
- Záujem o výstavbu hypermarketu v Pezinku bol už dlhšie, zástupcovia obchodných spoločností sem prichádzali, ale chýbala vôľa sa tým konkrétnejšie zaoberať. Ponuky sa nestretli s kladným ohlasom s tým, že by sa poškodili záujmy obchodníkov v centre mesta a podobne. Toto myslenie bolo potrebné prekonať. Predsa aj občania nášho mesta majú právo pohodlnejšie a tiež výhodnejšie nakupovať, ako je to v iných mestách našej veľkosti už roky samozrejmosťou. Nám ale nešlo o to, aby sa tu vybudoval jeden veľký obchod, chceli sme, aby tu vyrástlo väčšie obchodné centrum. To sa vďaka firme DISI, ktorá sa projektu ujala, zrejme v najbližších rokoch podarí. V obchodnom centre Sahara budú okrem Tesca osobitné veľkopredajne nábytku a elektra, supermarket MÓLO, pekáreň, rýchle občerstvenie, Disco club, hotel, čerpacia stanica, autoumyváreň a iné. Opodiaľ, popri potoku vyrastú nové bytovky a rodinné domy. Ide o veľmi ambiciózny projekt.
l Obavy obchodníkov z centra mesta teda pominuli?
- Možno tí, ktorí sa najviac výstavby hypermarketu obávali, nájdu miesto pre svoje prevádzky v novom obchodnom centre. Vieme, že tam budú Stamet, Nábytok Galan, Bageta. V centre mesta zas možno pribudnú ďalšie reštauračné zariadenia, kaviarne, značkové predajne, cestovné kancelárie. Táto zóna sa tak stane miestom oddychu pre turistov, ale aj Pezinčanov. Naskytne sa aj šanca rozšíriť jestvujúcu pešiu zónu.
l Vráťme sa ešte k hypermarketu, vieme, že je aktuálna výstavba i ďalších...
- Už sa o tom viackrát písalo, v najbližšej dobe pribudnú ďalšie dva. V strede mesta, v prízemí bývalého hotela Grand vyrastie supermarket Billa. Jeho výstavba sa trošku zdržala, bol problém s dostatočným počtom parkovacích miest, ale to sme už prekonali. Navyše sa popritom zušľachtí verejná zeleň a k lepšiemu sa zmení i vzhľad celej budovy, ktorá doteraz pustla. Ďalší hypermarket Hypernovy bude stáť v blízkosti čerpacej stanice medzi Seneckou a Šenkvickou cestou. Majú ho dokončiť tiež ešte v tomto roku.


Ohodnoťte článok: