Trasa cyklomaratónu cez tri partnerské mestá

pr / Jún 2004 / Prečítané 1999 krát
V dňoch 4. - 6. júna sa uskutočnil 2. ročník Cyklomaratónu. Podobne ako v minulom roku aj teraz jeho trasa viedla cez tri partnerské mestá Pezinok, Neusiedl am See a Mosonmagyaróvár. Tento ročník však trval tri dni. A hoci počasie pár dní pred štartom neveštilo nič dobré, napokon sa na štarte zišlo 24 cyklistov.
Účastníci cyklomaratónu na začiatku etapy okolo Neziderského jazera   Piatková etapa sa začala o siedmej ráno na Radničnom námestí, kde cyklomaratón slávnostne odštartoval primátor mesta Mgr. Oliver Solga. Cieľ prvej etapy, ktorá merala 70 km, bol v Neusiedl am See, kde boli účastníci ubytovaní v telocvični jednej z miestnych škôl. Sobotňajšia etapa viedla okolo Neziderského jazera a merala 80 km. Jazdcov zaujala výbornými cyklistickými chodníkmi, ktoré sú v tejto lokalite vybudované. Záverečná, najdlhšia, etapa mala 120 km. Okrem dĺžky bola náročná aj protivetrom. Táto etapa sa začala v Neusiedl am See, pokračovala do Mosonmagyaróváru, kde bolo spoločné stretnutie a cieľ Cyklomaratónu bol opäť na Radničnom námestí. Tu bolo o 18.00 hod. aj slávnostné ukončenie celého podujatia.
Sprievodným podujatím tohtoročného cyklomaratónu boli dve degustácie vína u vinárov v Neusiedl am See. Pri dobrom vínku a malom občerstvení sa tu ešte viac utužovali priateľstvá, ktoré vznikli na cestách, čo je tiež cieľom tohto podujatia.
Organizátorom akcie bolo Mesto Pezinok v spolupráci s Občianským združením Karpaty Slovakia, výdatne sa na príprave podieľali Alexander Pravda a Peter Wittgrúber. Technický servis zabezpečoval Pavol Polák a zdravotnú opateru Katarína Turanská.
O krátke hodnotenie sme požiadali zástupkyňu hlavného organizátora Evu Lupovú:
-
Myslím, že sa splnilo poslanie Cyklomaratónu, ktorým je komunikácia s Európou prostredníctvom našich partnerských miest, tentokrát na úrovni cyklistov. Všetci prišli zdraví do cieľa, ak nerátame jeden vyvrtnutý členok. Utvorili sa nové priateľstvá aj medzi cyklistami. Sme spokojní a tradíciu cyklomaratónov chceme udržať, v budúcom roku zrejme navštívime vínne cesty na Morave.
A ako sa cyklomaratón pozdával cyklistom? Danka Králová: -
Bola som už aj minulý rok, tento ročník mal lepšiu organizáciu. Obávala som sa počasia, ale vôbec sme nezmokli. Rakúsko ma oslnilo čistotou, pokojom, útulným prostredím, peknými cyklo chodníkmi. Celý víkend vládla výborná atmosféra, ak budem zdravá, určite sa zúčastním aj o rok.
Jaroslav Mihalovič: -
Celé podujatie bolo výborné zorganizované, nemali sme najmenší problém. Trasy boli perfektne pripravené, mali sme aj dve ochutnávky vín. Chýbal mi však záujem zo strany domácich ľudí, v podstate okrem tých vinárov nikto o nás nevedel. Ak bude cyklomaratón aj o rok určite prídem.

Ohodnoťte článok: