Oživenie folklórnych tradícií

Ing. Eva Lupová / Jún 2004 / Prečítané 1566 krát
  Týždeň malokarpatského folklóru vyvrcholí v Pezinku v nedeľu 4. júla folklórnym festivalom Návraty. Aj jeho 2. ročník sa uskutoční pri príležitosti otvorenia pezinského Kultúrneho leta v priestoroch pred Zámkom. V programe, ktorý sa začne o 16. hod., sa predstavia folklórne skupiny zo Šenkvíc, Senca, Častej a z pezinskej Základnej umeleckej školy. Ich vystúpenia spestria ukážky a rozprávanie o krojoch z nášho regiónu a degustácia tradičných gastronomických špecialít.
Súčasťou podujatia bude aj trh s výrobkami vyhotovenými v rámci remeselníckych dielní od utorka 29. júna do piatku 2. júla v priestoroch pred Starou radnicou (29.6. 9.00 - 12.00, 30.6. - 2.7. od 15.00 - 18.00 hod.).
Kto sa chce naučiť maľovať na sklo, vyrobiť si textilnú bábiku, hlinený šperk, výrobky z drôtu a dreva, cigánske tkanice alebo ako sa robia frkacule, môže prísť v uvedené dni priamo pred Radnicu, prípadne sa prihlásiť vopred na tel. č. 641 3011. Vstup je voľný.
Hlavnými organizátormi podujatia sú Mesto Pezinok, Malokarpatská nadácia Revia a Kultúrne centrum, spoluorganizátormi Malokarpatské múzeum, mediálnymi partnermi Televízia Pezinok a časopis Pezinčan. Koordinátorkou a autorkou projektu je Zuzana Frnová.


Ohodnoťte článok: