CIBULÁK 2004 - 16. ročník skvelého festivalu

pr / Jún 2004 / Prečítané 2037 krát

   V piatok 25. a v sobotu 26. júna sa uskutoční na rôznych miestach Pezinka 16. ročník medzinárodného divadelného festivalu Cibulák. Vyvrcholí tým približne ročná práca na prípravách tohto podujatia, na ktoré si už zvykli nielen pezinskí fanúšikovia kvalitných divadiel. Hlavný tím organizátorov tvoria Rastislav Kuttner (riaditeľ festivalu), Lajo Slimák, Peter Bittner, Juraj Janík, Stanislav Jendek a Tomáš Varga. Počas samotného festivalu samozrejme pomáha ešte veľa ďalších ľudí.
Tohtoročný Cibulák bude mať hlavný stan na nádvorí Zámku, kde vznikol tzv. Vinea Plac. Organizátori mali tradične výbornú propagačnú kampaň, hlavnými partnermi boli STV a Fun rádio, upútavky na festival bežali v regionálnych televíziach, nechýbali samozrejme plagáty a billboardy, či rozhovory v televíziach a rádiách.
O pozvánku na festival sme požiadali riaditeľa festivalu Rastislava Kuttnera: - Bol by som rád, keby sa prišlo presvedčiť čo najviac ľudí, že ešte vieme festival robiť a že to nebude len ďalší ročník Cibuláku ale, že to bude znovu lepšie ako v minulých rokoch. Našim zámerom je opäť dostať divadelné predstavenia do vonkajších priestorov, ale chceli sme dotiahnúť súbory z čo najväčšieho počtu krajín, čo sa myslím podarilo.
l Ako ste pripravení na nepriaznivé počasie?
- Pevne verím, že nám počasie vyjde. Ale sme samozrejme pripravení aj na nepriaznivú možnosť. V takom prípade využijeme Dom kultúry a zámockú sálu. Ak pôjde o predstavenie, ktoré sa nedá zahrať vnútri (divadlo Irrwisch), odohrá tento súbor iné predstavenie.

Ohodnoťte článok: