Volejbalistky VTC splnili cieľ

pr / Máj 2004 / Prečítané 2050 krát
Po minulej, nie veľmi vydarenej, sezóne obsadili v tomto ročníku volejbalistky VTC Pezinok 7. miesto. Nechýbalo však veľa a mohli bojovať aj o medaily. My sme o pohľad na sezónu požiadali trénera Ľuba Stražaya:
 - Našou snahou bolo postúpiť v tabuľke vyššie oproti minulej sezóne, tak sme zložili aj káder. Mali sme v tíme viacero individualít, tie však nedokázali utvoriť jednoliaty kolektív. Sezóna mala štyri časti. Prvá, prípravná, časť bola veľmi vydarená, absolvovali sme niekoľko výborných medzinárodných turnajov s dobrými výsledkami. V jesennej časti sa družstvo dávalo dokopy a výkony hráčok sa postupne zlepšovali. Začiatkom tohto roka, už v nadstavbovej časti, vypadla pre vážne zranenie Nemečkayová a družstvo postihli aj časté choroby. K dispozícii bolo málo hráčok, napriek tomu v závere tejto časti sme predvádzali výborný volejbal. V play off sa nám hneď v prvom zápase ťažko zranila Mattová, postihli nás aj ďalšie choroby, ale odohrali sme výbornú sériu so Senicou a nech to neznie ako výhovorka, ale aj vinou rozhodcu sme napokon nepostúpili ďalej. Následne už dievčatá stratili motiváciu a vybojovali konečné 7. miesto.
l V čom vidíte príčinu, že sa nepodarilo vytvoriť jednoliaty kolektív?
- Káder bol kombináciou skúsených a mladých hráčok, chceli sme, aby staršie boli pre tie mladšie vzorom. Bohužiaľ, nemáme ani jednu profesionálku a tak problémy hráčok z práce či školy sa odzrkadľovali na ich psychike a potom aj na ich výkonoch. Samozrejme, zasiahli nám do toho aj zranenia Nemečkayovej, Kollárovej, Lehotskej či Mattovej, takže tieto hráčky nemohli naplno ukázať svoje schopnosti. Od mladších hráčok nemôžeme čakať, že budú ťahať kolektív, napriek tomu by som rád pochválil Dominiku Nestarcovú, ktorá odohrala sezónu vo veľkom štýle a má pred sebou sľubnú perspektívu.
l Pomaly už treba myslieť na ďalšiu sezónu. Aké zmeny nastanú v družstve a aká bude príprava?
- Isté je, že nás opustia zranené Nemečkayová a Mattová, Féderová ide na materskú dovolenku a Morárová do zahraničia, možno odídu i ďalšie. Samozrejme, že vedenie klubu pracuje na posilnení kádra ale ešte je priskoro hovoriť o konkrétnych menách, o všetkom sa rokuje. Možno nastanú zmeny aj v realizačnom tíme, musí to prehodnotiť vedenie klubu. To vytýčilo dlhodobý cieľ, ktorým je dostať extraligové družstvo do 2-3 rokov do boja o medaily a európske poháre. Ja môžem teraz len prezradiť, že tradičné predsezónne turnaje budú 18.-19. 9. (Turnaj priateľov) a 24.-26. 9. bude Pezinský strapec.
Na záver chcem veľmi pekne poďakovať Mestu Pezinku a všetkým partnerom nášho klubu, ktorí nám pomohli zabezpečiť činnosť klubu. Poďakovať chcem aj našim skvelým fanúšikom a verím, že nám zachovajú priazeň aj naďalej.

Ohodnoťte článok: