Motokárový areál ožíva

pr / Máj 2004 / Prečítané 1466 krát
S prichádzajúcim letom sa čoraz viac dostáva do popredia motoristický šport. Do tejto kategórie patria aj motokáry. V Pezinku je jeden zo štyroch motokárových okruhov na Slovensku. Najvýznamnejším podujatím sezóny na tomto 810-metrovom okruhu, ktorý sa nachádza na Fajgalskej ceste, budú Medzinárodné majstrovstvá SR. Viac o tomto ale aj o ostatných podujatiach sezóny prezradí Vladimír Lednár, prevádzkovateľ areálu:
- Majstrovstvá sa budú konať 18. - 20. 6. s tým, že piatok je len skúšobný deň, v sobotu je meraný tréning a samotné preteky sú v nedeľu. Predstaví sa tu okolo 70 jazdcov zo Slovenska, Čiech a Maďarska, možno aj nejakí Rakúšania, Poliaci či Slovinci. Na šampionáte štartuje aj šlen TOP SPORT klubu Pezinok Vlado Lednár ml.Tieto preteky sú jedným z piatich pretekov v rámci seriálu majstrovstiev SR. Štartovať bude päť tried, ktoré sú rozdelené podľa veku jazdcov a tiež podľa kubatúry a výkonu motokár. Všetky triedy majú dve jazdy, každá z nich je hodnotená samostatne. Začiatok prvých jázd je o 10.00 hod., druhé jazdy štartujú približne o 13.30 hod. Vstup je voľný.
l Aké ďalšie podujatia sa uskutočnia na vašom okruhu?
- Organizujeme ešte dva druhy pretekov. Prvým sú Tímové preteky Pezinský pohár štvortaktov, ktoré sa konajú 30.5., 25.7., 15.8. a 5.9. Ďalším podujatím je Sava cup open, čo sú otvorené majstrovstvá Slovenska amatérov i neregistrovaných jazdcov. Tieto sú 5.6., 31.7. a 9.10.
l Aké ďalšie možnosti ponúka váš areál?
- Areál prevádzkuje TOP SPORT z.z.o. (záujmové združenie občanov). Pre verejnosť je otvorený v stredu až nedeľu od 15.00 - 20.00 hod. ale cez víkendy tu máme dosť veľa tréningov. Okrem organizovania pretekov je tu možnosť požičať si motokáru a zajazdiť si na našej trati, taktiež zabezpečujeme kompletnú distribúciu a servis motokárovej techniky, skrátka všetko čo súvisí s motokárami. Mrzí nás, že nemáme skoro žiadnu podporu od sponzorov a tiež, že nás vôbec nepodporuje mesto Pezinok.

Ohodnoťte článok: