Zarecitovala nám báseň o Štefánikovi

Máj 2004 / Prečítané 3369 krát
Štvrtého mája sme si pripomenuli 85. výročie tragickej smrti významnej osobnosti slovenských dejín - vedca, politika, astronóma, letca, francúzskeho generála, cestovateľa Milana Rastislava Štefánika.
   Toto výročie podnietilo k návšteve našej redakcie občianku pani Teréziu Čajkovičovú z ulice Za hradbami, ktorá sa v roku Štefánikovej smrti (1919) narodila. A neprišla k nám len tak, prišla nám zarecitovať krásnu báseň Štefana Krčméryho Štefánikova matka.
Boli sme veľmi milo prekvapení, že 85-ročná pani Čajkovičová nám dlhú báseň zarecitovala veľmi precítene bez jediného zaváhania. Povedali sme si, klobúk dolu, toto si zaslúži obdiv. I to, že s obrovskou námahou sama vyšliapala desiatky schodov, ktoré vedú ku nám do redakcie, aby dosiahla svoj zámer, demonštrovať svoj vzťah a hold tomuto slávnemu Slovákovi.
Návšteva pani Čajkovičovej i jej dôvod nás nesmierne potešil, a je nám veľmi ľúto, že vám báseň aj s prednesom nemôžeme na stránkach novín reprodukovať. Bolo to však veľmi pekné, a za tento počin sa chceme našej milej spoluobčianke ešte raz poďakovať.

Ohodnoťte článok: