Otázky pre primátora

Máj 2004 / Prečítané 1445 krát
Na redakčnom záznamníku sme našli otázku: Chcela by som sa spýtať pána primátora Olivera Solgu, dokedy sa ešte nebudeme môcť dostať s detskými kočíkmi na poštu na námestí?                                                                                                       Zn. občianka

Odpoveď primátora O. Solgu:
-
Schody sú príliš strmé, aby sa po nich dal kočík vytlačiť je potrebná nájazdová rampa, tak aby nezasahovala do chodníka a neohrozovala chodcov. Riešenie bude súvisieť s celkovou rekonštrukciou budovy MsÚ, do ktorej sa desaťročia neinvestovalo a tak je pomaly najškaredšou na Radničnom námestí. Ale aj tu postupne nastávajú zmeny k lepšiemu. Žiaľ, chýbajú nám peniaze na ďaleko dôležitejšie veci pre občanov.

  Postrehol som, že mesto na doručovanie svojich písomností využíva vlastného kuriéra, na miesto doručovania prostredníctvom Slovenskej pošty. Ako občan Pezinka vnímam tento krok pozitívne, pretože kuriér v prípade neprítomnosti adresáta ho navštívi opakovane a nie je mu zaťažko ísť za ním aj vo večerných hodinách. Aké dôvody k tomu viedli?

O. Solga:
 - Prvým dôvodom je to, že sme tým naozaj skvalitnili služby. Kuriér, ktorého mali možnosť občania spoznať prostredníctvom Pezinčana a mestskej televízie, navštívi adresáta i opakovane ak nie je doma a písomnosť mu odovzdá. Ešte za dôležitejší považujem ekonomický dôvod. Vypočítali sme si, koľko stojí doručovanie cez Slovenskú poštu a vyšlo nám, že je pre nás výhodnejšie zamestnať kuriéra. Samozrejme, že využívame aj služby Slovenskej pošty ale kuriér je efektívnejší a lacnejší.

Ohodnoťte článok: