Otvorený list riaditeľovi Tesca

Ing. Martina Monošová / Máj 2004 / Prečítané 2172 krát
Vážený pán riaditeľ!
Mnoho obyvateľov Pezinka potešila správa o Tescu v našom meste. Bola to skvelá myšlienka, keď sa z akoby predsunutého predmestia hlavného mesta konečne stávame suverénnejším okresným mestom a prestávame byť závislými na obchodnom reťazci Bratislavy. Stavba Tesca každým dňom rýchlo napreduje a budova s okolitým parkoviskom viditeľne rastie pred očami. Obyvateľov sídliska Juh určite potešil nový most cez potok, ktorý bol vybudovaný hneď v úvode stavby.
A teraz sa dostávam k jadru tohto otvoreného listu:
Nedal by sa urobiť chodník poza učilište na Komenského ulici a plaváreň? Určite nie som jediná, kto dostal tento nápad. Veď nielen obyvatelia zo sídliska Juh, pre ktorých bol postavený most ponad potok, budú chodiť do Tesca nakupovať pešo! A nie všetci budú nakupovať vždy len autom. V dnešnej dobe, keď sa pre mnohých nakupovanie stalo spôsobom trávenia voľného času, i mnohí zo Starého dvora alebo zo Severu zamieria do Tesca.
Všetci, ktorí chodia pešo, by privítali priamy chodník popri potoku, ktorý by nepodliehal rozmarom počasia, ako ten vyšliapaný v hline, ktorý tadiaľ vedie v súčasnosti. Tento úsek má dĺžku asi 200 metrov a náklady na jeho výstavbu sa určite mnohonásobne vrátia.
Na záver Vám osobne želám veľa úspechov a šťastný začiatok pre nové Tesco v Pezinku!
S pozdravom


Ohodnoťte článok: