KERAMICKÉ TRHY - ďalšie originálne podujatie

Ing. Eva Lupová / Máj 2004 / Prečítané 1592 krát
   Mesto Pezinok bude v dňoch 11. a 12. júna dejiskom prvého ročníka celoslovenských keramických trhov. Na Radničnom námestí sa bude v prvý deň od 10.00 do 19.00 a druhý od 9.00 do 18.00 hod. prezentovať a ponúkať na predaj svoje dielka z hliny 70 majstrov z celej republiky i Čiech. Podujatie sa začne v piatok o 10.00 hod. za účasti predstaviteľov Cechu keramikárov Slovenska, mesta Pezinka, Bratislavského samosprávneho kraja a ďalších spoluorganizátorov - SOU na ul. M.R. Štefánika a Slovenskej ľudovej majoliky Modra.
Súčasťou otvorenia bude aj sprievod centrom mesta Pezinka spojený s odovzdávaním plakiet všetkým účastníkom. V prvý deň podujatia sa uskutoční v priestoroch SOU na ul. M.R. Štefánika i súťaž v točení na hrnčiarskych kruhoch. Druhá súťaž Keramika a víno bude pokračovať aj v sobotu. Výsledky oboch súťaží sa účastníci dozvedia 12. júna o 17.00 hod. z pódia na Radničnom námestí.
Paralelne s Keramickými trhmi sa uskutoční v piatok 11. júna o 16.00 hod. na parkovisku pred Zámkom slávnostné otvorenie sezóny na Malokarpatskej vínnej ceste.

Ohodnoťte článok: