CIBULÁK 2004 opäť sľubuje skvelé zážitky

pr / Máj 2004 / Prečítané 1588 krát
  Po ročnej prestávke sa 25. - 26. júna uskutoční už 16. ročník divadelného festivalu Cibulák. Fanúšikovia tohto podujatia si však už zvykli, že to nie je len prehliadka divadelných súborov, ale na konci každého dňa aj hudobné koncerty a v sprievodnom programe aj filmové či výtvarné umenie. Inak to nebude ani tento rok. A potešiteľné je, že na Cibuláku si opäť to svoje nájdu všetky vekové kategórie.
Podľa slov hlavného organizátora festivalu Rastislava Kuttnera k najväčším ťahákom bude patriť švajčiarsky súbor Drift.
  
Toto špičkové zoskupenie už vystupovalo na viacerých významných festivaloch po celom svete. Ďalším ťahákom bude určite aj japonský umelec Ken Mai, ktorý na Cibuláku uvedie svetovú premiéru svojej novej hry Kyoto 2004. Pre tohto Japonca to bude po roku 2000 jeho druhá účasť na festivale. Ďalšími zahraničnými účastníkmi budú rakúske súbory Mowetz a Irwish, ktoré sú typickými predstaviteľmi pouličného divadla. Ďalším účastníkom bude francúzske divadlo Creatures Compagnie s dielom Heads 2. Na festivale samozrejme nechýbajú ani slovenské divadelné súbory. Ako povedal R. Kuttner, slovenských divadiel síce nie je veľa, ale tie ktoré vybrali patria do tej kategórie, ktorú majú radi, čiže pouličné divadlo. Návštevníci sa môžu tešiť na Prešporské divadlo s jeho verziou slávneho filmu Limonádový Joe, Túlavé divadlo ponúkne zaujímavé a efektné predstavenie Boh. Nielen deti sa môžu tešiť na Divadlo Maškrta a Bábkové divadlo na rázcestí. To navyše po predstavení v divadelnej dielni ponúkne deťom možnosť vyrobiť si bábky z hry O štoplošovi loptošovi.

   V sobotu predpoludním si svoje miesto nájde filmová sekcia, v ktorej budú tento rok uvedené absolventské práce študentov Filmovej a televíznej fakulty VŠMU.
Oba dni festivalu ukončí, ako je dobrým zvykom, hudobná produkcia. Tento rok budú koncerty na nádvorí zámku. Piatková diskotéka sa ponesie v rytmoch elektronickej hudby a jazzu. Diskdžokeji budú hrať v štýle nujazz. Sobota bude v znamení world music. Postarajú sa o to dve české kapely Tubabu a Čankyshow.
Off program festivalu bude na nádvorí Radnice a začne sa o 15.00 hod. Po literárnom cirkuse vydavateľstva Slovart vystúpia postupne skupiny Karpatskí pastieri, Feelme a Stares.
Zámerom organizátorov festivalu je v čo najväčšej miere dostať divadelné predstavenia do vonkajších priestorov. V tomto roku to bude pri starej lekárni, v parku, na námestí a na nádvorí Zámku. Samozrejme, niektoré predstavenia sa odohrajú aj v Kultúrnom centre.
Predpredaj vstupeniek na tohtoročný Cibulák začne v Kultúrnom centre začiatkom júna. Permanentky na jeden deň budú stáť 250 Sk, celofestivalové 350 Sk.
Podrobný program festivalu s bližšími informáciami prinesieme v najbližšom čísle.


Ohodnoťte článok: