Prezentácia cvičných firiem

Obchodná akadémia / Apríl 2004 / Prečítané 1773 krát
Obchodná akadémia   V pezinskej Obchodnej akadémii sa uskutočnil už 5. ročník prezentácie cvičných firiem, ktorú organizovali štvrtáci z firiem White Beauty a Fiat motors.
V rámci dvojdennej akcie sa prezentovalo šesť cvičných firiem - Prosit, Galan, Baťa, Sunset, White beauty a Fiat. Na otvorení sa zúčastnil aj riaditeľ školy PaedDr. František Hotový, ktorý vo svojom príhovore vyzdvihol význam existencie cvičných firiem.
Všetci fiktívni pracovníci firiem sa snažili o kvalitnú prácu na výzdobe stánkov, vedení kroník, výrobe ponukových katalógov a pri komunikácii so zákazníkmi.
Zákazníkmi boli ostatní žiaci, ktorí si mohli fiktívne zakúpiť ponúkané výrobky a služby a oboznámiť sa s tým, ako práca vo firme vyzerá. Tí, čo v týchto fiktívnych firmách pracujeme vieme, že je to praktická výučba, v ktorej sa skĺbia ekonomické, jazykové i komunikačné znalosti a schopnosti.
Môžeme konštatovať, že aj tentoraz bola prezentácia úspešná, niesla sa v príjemnej atmosfére. Získali sme nové skúsenosti, ktoré budeme môcť využiť aj v reálnom živote.

Ohodnoťte článok: