Musia obstáť v boji o záchranu, Futbalisti PŠC Pezinok pred jarnou časťou III. ligy

Marec 2004 / Prečítané 4818 krát
Futbalisti PŠC Pezinok stoja na začiatku jarnej časti III. ligy pred náročnou úlohou - úspešne obstáť v boji o záchranu. Po jesennej časti sú totiž so ziskom 10 bodov (tri víťazstvá a jedna remíza) spomedzi šestnástich účastníkov poslední. Priaznivci PŠC ozaj nemali doteraz dôvod na radosť, ale všetko by sa malo na jar už zmeniť k lepšiemu.
Cez zimnú prestávku sa zmenilo vedenie klubu. Nový výbor na čele s Ing. Františkom Moravčíkom si postavil viaceré náročné ciele, ktoré by mali prispieť k celkovej konsolidácii klubu.
   Zdá sa, že sa predsa len začalo blýskať na lepšie časy. Noví funkcionári sa pustili do práce s veľkou vervou a vyriešili už viacero problémov. Tým najpodstatnejším pre tento ročník však je, aby sa seniorské áčko zachránilo v III. lige. Na ďalšie roky si samozrejme už kladú kvalitatívne vyššie ciele.
Kormidelník PŠC Dušan Jacko má na jarnú časť k dispozícii 26-členný hráčsky káder, v ktorom je sedem nových hráčov (Marek Pätoprstý, Viliam Böhman, Radovan Sič, Branislav Krajčovič, Andrej Kostolanský, Roman Svoboda, Matúš Král). Káder dopĺňajú títo hráči: Peter Tiko, Marek Bacigal, Peter Pätoprstý, Andrej Džubák, Michal Urmanič, Ivan Berzedi, František Navrátil, Michal Mihalovič, Ladislav Szász, Boris Brna, Ján Kršnák, Roman Blažek, Miroslav Pastucha, Martin Ondrovič, Michal Hromník, Martin Pohrebovič, Juraj Lisý, Martin Švorc a Peter Turek. Realizačný tím ďalej tvoria: vedúci družstva Peter Zúbek, fyzioterapeutka Silvia Cíferská, lekár MUDr. Ivan Skalinský.
Káder A mužstva PSČ pred jarnou časťou   Hovorí tréner Dušan Jacko: "S prípravou na jarnú časť súťaže sme začali 7. januára. V pláne sme mali 34 tréningových jednotiek a desať prípravných zápasov. Potešilo ma, že hráči, najmä tí noví, sa zapojili do prípravy s vážnym záujmom presadiť sa v novom drese a prostredí. S účasťou na tréningoch som vcelku spokojný, aj keď dochádzka hráčov z dôvodov chorôb, pretrvávajúcich zranení, povinností v práci a v škole neprevýšila 70 percent. V prípravných zápasoch nám nešlo ani tak o výsledky, ako skôr o to, aby sa mužstvo dobre zohralo. Zložiť nové mužstvo so zapojením posíl sa postupne darí, verím, že to všetci potvrdia aj v najbližších zápasoch. To, že sa v pezinskom drese objavilo pomerne veľa nových hráčov bolo riešenie nutné a dosť radikálne. Museli sme však siahnuť po vyššej kvalite. Všetci hráči, ktorí prišli, už v III. lige hrali. Ide nám o to, aby sme túto súťaž pre Pezinok zachránili, a to bez veľkej nervozity. Samozrejme, že sa môžu vyskytnúť niektoré problémy, ale myslím si, že zvýšeným úsilím hráčov, ktorí sú zárukou kvality, cieľ splníme".
Pezinský divák si iste všimne zmeny a príde sa do hľadiska presvedčiť, či tieto priniesli aj nejaké ovocie. Držme chlapcom palce, aby sa im v boji o záchranu darilo!

 Najbližšie majstrovské zápasy: 28.3. o 14.30 Pezinok - ŠKP Dúbravka, 3.4. o 10.30 Ružinov - Pezinok, 11.4. o 15.30 Pezinok - Láb, 18.4. o 16.00 Pezinok - Svätý Jur, 25.4. o 16.00 Jarovce - Pezinok.


Ohodnoťte článok: