Aktivity mesta Pezinka pri príležitosti vstupu

Ing. Eva Lupová / Marec 2004 / Prečítané 1698 krát

   17.4. 2004 - účasť mládeže z Pezinka na - EUROPARTY v rakúskom Deutsch-Jahrndorfe. V sprievodnom koncerte bude mesto zastupovať kapela Feelme (Petter-bicie, Tomáš-gitara, Laco-basgitara). Začiatok o 19.00 hod.
Mladí ľudia z Pezinka, ktorí majú záujem zúčastniť sa na tejto Párty, na ktorej budú ich rovesníci z Maďarska a Rakúska, sa môžu prihlásiť do 10. apríla na Mestskom úrade v Pezinku, Radničné nám. 7, č.d. 9, tel. 033/6901 102, e-mail: eva.lupova@msupezinok.sk . Dopravu autobusom hradí mesto. Na osvieženie budú k dispozícii nápoje za jednotnú cenu 1 euro. Autobus odchádza o 17.00 hod. spred Kultúrneho centra, predpokladaný návrat okolo jednej po polnoci.
25.4. 2004 - účasť delegácie mesta na stretnutí s pristupujúcimi krajinami (Česko, Maďarsko, Slovensko) v partnerskom rakúskom meste Neusiedl am See. Na podujatí sa zúčastní primátor Pezinka Oliver Solga, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Ľubo Roman, Vojtech Gottschall za Slovenský cech pekárov a cukrárov. Pezinok budú reprezentovať tanečníci a speváci zo Základnej umeleckej školy a dychová hudba Cajlané. Podujatie je spojené s oslavou 15. výročia firmy pekárne Naglreiter z Neusiedl am See, ktorá celé podujatie sponzoruje. Súčasťou slávnosti bude aj prezentácia chlebov zúčastnených krajín.
28.4. 2004 - EURÓPA, VITAJ - súťažné podujatie žiakov pezinských škôl, ktorého súčasťou bude:
1. výstava víťazných prác celomestskej výtvarnej súťaže EURÓPA NA PALETE
2. vedomostný EUROKVÍZ v dvoch kategóriách
3. PRECHÁDZKA EURÓPOU - prezentácie jednotlivých škôl, v rámci ktorých predstavia jednotlivé európske krajiny čo najpríťažlivejšou formou (hovoreným slovom, prostredníctvom fotografií, obrazov a textovým materiálom, hudbou, piesňami, tancom, zvykmi, jedlami alebo typickými výrobkami). Začiatok o 8.30 hod. v Základnej škole Pezinok, Orešie.
30.4. 2004 - vydanie špeciálnej prílohy časopisu Pezinčan.
1.5. 2004 - o 18.00 hod. slávnosť na Radničnom námestí v Pezinku pri príležitosti vstupu Slovenska do Európskej únie spojená so vztyčovaním európskej vlajky a promenádnym koncertom.
1.5. 2004 - prezentácia vín malokarpatskej vinohradníckej oblasti v írskom meste Cork.


Koordinátor podujatí: Eva Lupová, Mestský úrad Pezinok, tel. 033/6901 102, e-mail: eva.lupova@msupezinok.sk .


Ohodnoťte článok: