Mali by si zobrať príklad

MUDr. Radomír Zálešák / Marec 2004 / Prečítané 1699 krát
  Radní páni starodávneho kráľovského mesta Pezinka sa v minulom volebnom období rozhodli a povolili výstavbu rodinných domov v lokalite Turie brehy (pri Limbachu). Po vybudovaní inžinierskych sietí sa začala výstavba. Bola radosť pozerať, ako domy jeden za druhým rastú, ako sa mení zaburinená pôda na peknú vilovú štvrť Pezinka. Stavebné firmy, ktoré tu stavajú (neviem odkiaľ sú), iste z tejto výstavby dobre profitujú. Nebolo by zlé, keby si majitelia týchto firiem odskočili pár kilometrov, napr. do Rakúska alebo Nemecka, a pozreli sa ako vyzerá okolie stavenísk tam.
V lokalite Turie brehy to pomaly vyzerá ako na Luníku IX. Plastové fólie lietajú po ceste, do vinohradov. Jarčeky vedľa cesty sú zanesené, voda tečie po ceste, keď mrzne sa tu vytvára klzisko.
Od mája budeme v Európskej únii. Budú aj naše stavebné firmy pracovať ako v EÚ? Veď ceny už také majú. A tak by mali aj dodržiavať rovnakú čistotu okolo stavieb. Ak však budú pokračovať vo svojom štýle stavieb, mali by sa aspoň na vysokých pokutách poučiť, že životné prostredie treba chrániť.

Ohodnoťte článok: