Pred výstavbou nových garáží

Marec 2004 / Prečítané 1765 krát
V novembrovom čísle Pezinčana v minulom roku sme uverejnili oznam, že Mesto Pezinok prijíma žiadosti na garáže na území mesta. O možnostiach podania prihlášok boli informácie tiež v Pezinskej televízii a na verejných zhromaždeniach. Občania mohli svoj záujem prejaviť do konca februára 2004, keď sa prijímanie prihlášok skončilo.
Ako nám povedal primátor mesta Oliver Solga, o garáže sa vážne zaujímalo a písomné žiadosti podalo 87 občanov z lokalít - Sever 13, Muškát 31, Juh 28, iné (najmä centrum mesta) 15. Teraz bude nasledovať ďalšie štádium, pracovníci mesta sa skontaktujú so všetkými žiadateľmi a dohodnú s nimi jednu z dvoch foriem výstavby. Jednou z možností je zakúpenie montovanej garáže, ktorú si záujemca umiestni na mestský pozemok, ktorý si na tento účel odkúpi. Druhou možnosťou bude výstavba typizovaných garáží, podľa spracovanej projektovej dokumentácie, ktorú kompletne zabezpečí mesto a záujemca si garáž po dokončení výstavby odkúpi.
Na tento rok je záležitosť výstavby garáží uzavretá. To však neznamená, že mesto o rok-dva možnosť ďalšej výstavby garáží znovu neotvorí, aj vo vzťahu k ďalšej bytovej výstavbe v meste. Nové žiadosti o garáže môžu občania adresovať priamo primátorovi mesta Mgr. Oliverovi Solgovi.

Ohodnoťte článok: