Región má novú kráľovnú vína

Milan Oravec / Marec 2004 / Prečítané 3820 krát
V marci sa skončilo ročné "vládnutie" prvej kráľovnej vína v našom regióne, ktorou bola Klaudia Tretinová z Pezinka. Odchádzajúcu kráľovnú vystriedala nová, ktorá bude na tróne nasledujúcich dvanásť mesiacov.
Do súťaže v tomto roku sa prihlásilo desať dievčat - študentiek zo Strednej vinársko-ovocinárskej školy v Modre, Združenej hotelovej akadémie v Bratislave a Vysokej školy poľnohospodárskej v Nitre.
Organizátori oproti minulému roku zmenili miesto konania súťaže, z Domu kultúry sa presťahovala do Mestskej vínotéky a Vinárskeho domu. Vo vínotéke sa konala odborná časť bez divákov. Dievčatá tu absolvovali tri súťažné disciplíny - test znalostí z vinohradníctva a vinárstva, určovanie odrody vín a ťahanie vína heverom. Navečer sa presunuli do Vinárskeho domu, kde súťaž pokračovala ďalšími dvoma disciplínami (pozvánka do regiónu a voľná disciplína) už za účasti obecenstva.
Nová kráľovná vína Ľubica Kollárová   V jedenásťčlennej porote boli viceprimátor Jozef Chynoranský, umelci - známy herec Maroš Kramár a keramikár Jozef Franko, vinárski odborníci Gabriela Vojteková, Fedor Malík, Ján Hacaj, Milan Pavelka, Milan Bejdák a ďalší.
Súťažiace dievčatá sa snažili upútať, aj keď tréma niektorým neumožnila naplno predviesť svoje schopnosti. Porota nakoniec prisúdila titul Kráľovná vína 2004 sedemnásťročnej Ľubici Kollárovej z Báhoňa (SVOŠ Modra). Na druhom mieste sa umiestnila 20-ročná Bratislavčanka Petra Tudíková (ZHA Bratislava), na treťom 17-ročná Pezinčanka Alexandra Lalová. Trojica úspešných dievčat získala vecné ceny.
Víťazke súťaže prináleží reprezentovať mesto a región na rôznych kultúrno-spoločenských podujatiach v malokarpatskej oblasti.


Ohodnoťte článok: