Prezident Rudolf Schuster navštívil Pezinok

Milan Oravec / Marec 2004 / Prečítané 1891 krát
Vo štvrtok 26. februára navštívil naše mesto prezident Slovenskej republiky Rudolf Schuster. Hlavu štátu v Obradnej sieni na radnici za prítomnosti vedúcich pracovníkov mesta, obvodného úradu, podnikateľov, starostov susedných obcí a členov Malokarpatského baníckeho spolku privítal primátor Oliver Solga. Hosťa podrobne informoval o histórii i súčasnosti Pezinka a o problémoch, ktoré rieši miestna samospráva. Po úvodnom príhovore odovzdal R. Schusterovi, ako prvému významnému hosťovi, nové mestské ocenenie - zlatú a striebornú známku Pezinka.

Rudolf Schuster počas príhovoru, vľavo primátor Oliver Solga.

Pohľad na účastníkov stretnutia.


Rudolf Schuster poďakoval za srdečné privítanie a poprial predstaviteľom mesta a všetkým jeho obyvateľom, aby sa im darilo naďalej posilňovať prosperitu Pezinka. Potom odovzdal primátorovi pamätnú plaketu.
V krátkej besede s účastníkmi stretnutia vyzdvihol prácu mestskej samosprávy ako aj dobrú spoluprácu so susednými obcami. Niektorých prítomných prekvapilo, že R. Schuster sa zaujímal, ako je to s pezinským basketbalom, ktorý bol viac rokov na výslní. Pochválil tiež pezinské vína, ktoré pre ich kvalitu obľubuje.
Po stretnutí na radnici nasledovala prehliadka priestorov Starej radnice, kde si hosť pozrel výstavy v Mestskom múzeu a zúčastnil sa na otvorení stálej expozície plastík Jozefa Franka, ktorá vzbudila u neho nezvyčajný záujem.
Záver dvojhodinového pobytu R. Schustera v Pezinku patril návšteve Hestie.


Ohodnoťte článok: