Veľká cena Pezinka v stolnom tenise

Ing. Pavol Hodák / Február 2004 / Prečítané 2375 krát
  V posledný januárový deň sa uskutočnil v telocvični Strednej odbornej školy Policajného zboru v Pezinku 2. ročník stolnotenisového turnaja Veľká cena Pezinka. V štyroch mládežníckych kategóriach (starší žiaci, staršie žiačky, ml. žiaci, ml. žiačky) štartovalo 93 hráčov z 25 oddielov z celého Slovenska.
   Po slávnostnom otvorení, ktoré zabezpečili riaditeľ turnaja Ing. Pavol Hodák a predseda Stolnotenisového oddielu SOŠ-PZ Pezinok Ing. Ján Jurčík, začali urputné boje v základných skupinách. Najlepší postúpili do druhej časti súťaže, ktorá sa hrala vyraďovacím systémom.
Najväčším prekvapením turnaja bola staršia žiačka Jana Medříková z ŠK ŠG Nitra, ktorá vyhrala svoju kategóriu a dostala sa až do finále s chlapcami. Nakoniec po tesnom výsledku 3:2 zvíťazil Adam Letenay z Ivánky pri Dunaji.
V silnej konkurencii sa nestratili ani domáci pretekári. Najúspešnejšie si počínali Kristián Križanovič (medzi ml. žiakmi 5. - 8. miesto, st. žiakmi 11. - 16.), Jozef Hodák (st. žiaci 9. - 10.) a Juraj Počuch (st. žiaci 11. - 16.).
Turnaj sa skončil po 9 hodinách a šťastní víťazi si domov odniesli pekné ceny a diplomy. Vedúci družstiev boli s úrovňou turnaja veľmi spokojní a prisľúbili, že sa zúčastnia aj na budúcom ročníku.

Víťazi jednotlivých kategórií:
starší žiaci
- Adam Letenay,
staršie žiačky - Jana Medříková,
mladší žiaci - Eduard Brychta, Relax Bratislava,
mladšie žiačky - Simona Fabianová, Sokol Velčice.