Vyhlásenie najlepších športovcov Pezinka za rok 2003

pr / Február 2004 / Prečítané 1824 krát

V utorok 3. februára sa v Obradnej sieni Mestského úradu v Pezinku uskutočnilo vyhlásenie ankety o Najlepšieho športovca Pezinka za rok 2003. Anketu organizovala Komisia pre mládež a šport pri Mestskom zastupiteľstve spolu s redakciou Pezinčana a samotné vyhodnotenie prebehlo v štyroch kategóriach - seniori jednotlivci a kolektívy a juniori jednotlivci a kolektívy.

(vľavo) Primátor mesta O. Solga odovzdáva cenu S. Špánikovej

   Zúčastnených športovcov a trénerov privítali a úvodné príhovory predniesli primátor mesta Oliver Solga a predseda Komisie pre mládež a šport Justín Sedlák. Obaja vyzdvihli nielen tréningové úsilie a športové výsledky našich športovcov ale aj ich vzornú reprezentáciu mesta na vrcholných slovenských i medzinárodných podujatiach. Vyslovili tiež presvedčenie, že v tomto roku budú výsledky pezinských športovcov aspoň také úspešné ako vlani. Na vyhlásení sa zúčastnila väčšina pozvaných športovcov, chýbali len tí, ktorí mali neodkladné tréningové povinnosti alebo súťažia v zahraničných ligách. Z najlepších trojíc v každej kategórii chýbali iba zástupcovia volejbalového VTC Pezinok. Organizátori ocenili prvých troch v každej kategórii pohárom a diplomom, ostatní ocenení dostali od primátora diplom a malý darček. Na záver organizátori pozvali účastníkov vyhodnotenia na malé občerstvenie, kde krátko podiskutovali o ich športovej činnosti ale aj o problémoch pezinských športovcov.
  V juniorskej kategórii ocenili tieto kolektívy: žiaci MBK Pezinok, kadetky MaSK Pezinok, kadetov 1. Judo clubu Pezinok a víťazný kolektív dorasteniek Karate clubu Pezinok, ktorý získal titul majsteriek Slovenska. Medzi jednotlicami bol za najlepšieho športovca Pezinka vyhlásený kadetský majster Európy Milan Randl, za ním sa umiestnili strelkyňa Jana Mezeiová a vodný lyžiar Matej Kunert. Medzi seniorskými kolektívmi ocenili: 1. Judo club Pezinok (vicemajstri Slovenska), volejbalistky VTC Pezinok a stolných tenistov zo Slovkarpatie Pezinok. V kategórii jednotlivci - seniori ocenili ako najlepšiu karatistku Svatavu Špánikovú, ktorá sa stala majsterkou sveta v kickboxe, čo bol najvýznamnejší športový úspech Pezinka v minulom roku. Druhé miesto získal ďalší karatista Michal Peniak za 6. miesto na majstrovstvách sveta a tretiu priečku obsadil stolný tenista Peter Valka, ktorý získal 3. miesto na ME v súťaži družstiev.
V rámci vyhodnotenia ankety boli tiež vyhlásené výsledky Mestskej ligy v orientačnom behu. Víťazná škola ZŠ Kupeckého mala na vyhlásení tiež svojich zástupcov, ktorí si prevzali z rúk primátora ocenenie.
Na slávnostnom vyhlásení najlepších športovcov vyžrebovala Svatava Špániková troch účastníkov ankety, ktorí do stanoveného termínu poslali anketové lístky. Vecné ceny získali: Branislav Kuchár, Bystrická 8, Pezinok, Mária Žižková, Hrnčiarska 7, Pezinok a Jozefína Táborová, Banícka 66, Pezinok. Ceny si môžu prevziať v redakcii Pezinčana v Dome kultúry v Pezinku do konca marca.


Ohodnoťte článok: