VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ

Február 2004 / Prečítané 2393 krát

   Málokto by očakával, že človek popri časovo náročnom podnikaní si nájde čas ešte na svoje koníčky, akými sú fotografovanie a písanie poézie. Tieto záujmy má podnikateľka, majiteľka jednej z pezinských cukrární - Eva Šišková.
V uplynulých dňoch predstavila verejnosti svoju celoživotnú fotografickú tvorbu. Výstava v Minigalérii Domu kultúry mala názov Molekuly vesmíru. Autorka fotografií presvedčila diváka, že vníma vôkol seba zaujímavé momenty a obrazy, ktoré ponúka každodenný život. Snaží sa zvečniť jedinečnosť chvíle, uchvatnosť prírody, krásu neba.
Fotografie E. Šiškovej plnia aj funkciu dokumentu, jej momentky sa pravidelne objavujú v časopise Pezinský podnikateľ, ktorý redakčne vedie.
   Krásu slova vkladá do svojej poézie a novinových článkov.

   Amatérsky fotograf Braňo Herchl vystavuje v Minigalérii v Dome kultúry v Pezinku vyše dve desiatky čiernobielych fotografií, ktorých hlavnou témou je starý človek z prostredia slovenskej dediny. Pre diváka iste zaujímavá výstava pod názvom Slovensko vo vráskach potrvá do 4. marca. Organizačne ju pripravilo Malokarpatské osvetové stredisko v Modre a Kultúrne centrum v Pezinku.