Rozhoduje na majstrovstvách sveta

November 2003 / Prečítané 2497 krát
Miroslava Horáka z Karate klubu Pezinok poznáme ako klubového funkcionára a úspešného trénera. Menej ľudí o ňom už vie, že je generálnym sekretárom Slovenského zväzu v kickboxe a medzinárodným rozhodcom.
    Nás tentoraz zaujala jeho rozhodcovská činnosť. Arbitrom na najvyššej svetovej úrovni v kickboxe sa stal v roku 1998. Každý adept na tento post musí prejsť skúškami, ktoré pozostávajú z testov a praktických skúšok. Prvoradou podmienkou je nominácia národného zväzu. Treba postupne získať licencie C, B, A a medzinárodnú licenciu.
"Aj ja, ako začiatočník na majstrovstvách sveta, som rozhodoval prvé dva roky len pri stolíkoch - kde sa robia zápisy, meria čas a evidujú body. Až potom, po ďalších testoch, som začal rozhodovať boje na zápasisku. Najvyššiu medzinárodnú licenciu som získal v minulom roku v Taliansku," - povedal nám M. Horák.
Na tohtoročných majstrovstvách sveta v Killarney v Írsku 40-ročný Pezinčan plno potvrdil svoje kvality, keď ho spomedzi 56 prítomných rozhodcov vybrali medzi pätnástich najlepších, ktorým zverili finálové zápasy.
Miroslav Horák rozhoduje aj iné medzinárodné a domáce súťaže. V tomto roku na majstrovstvách Slovenska v Prešove bol hlavným rozhodcom.

Ohodnoťte článok: