Streľba na Rázusovej ulici

November 2003 / Prečítané 2829 krát
Scéna ako z krimifilmu sa odohrala v utorok 18. novembra na pezinskej Rázusovej ulici.
foto: PezinskoKrátko po ôsmej tu zaznela streľba zo samopalov a pištolí. Terčom sa stalo čierne volvo, ktoré prichádzalo smerom od Cajlanskej ulice. Takmer pred križovatkou Rázusová-Trnavská predišlo volvo čierne Audi A-8, ktoré mu zatarasilo cestu. Z prvého vozidla vyskákali maskovaní muži a začali strieľať zo samopalov na blížiace sa volvo, za ktorého volantom sedel 30-ročný Róbert P. Strely ho smrteľne zasiahli do hlavy a krku. Zranený bol aj spolujazdec, ktorý sedel vedľa zastreleného vodiča. Volvo so zasiahnutou osádkou ešte prešlo cez cestu na Trnavskej ulici a narazilo do protiľahlého múru.
Na Rázusovej ulici zostali stáť ešte ďalšie dve rozstrieľané autá VW Golf a Škoda Fabia. Pár metrov od nich na ceste a na chodníku bolo množstvo vystrieľaných nábojníc.
Strieľajúci muži z miesta činu zmizli pravdepodobne na čiernom Audi A-8, ktoré sa zakrátko našlo pri osade Martin v katastri mesta Senec. Vozidlo bolo zničené, zrejme po odpálení výbušniny.
Polícia miesto, kde k udalosti došlo, okamžite uzatvorila. Doprava bola na niekoľko hodín presmerovaná po iných uliciach. Prípad sa stále vyšetruje, páchatelia nie sú známi.