Čierna kronika

at / November 2003 / Prečítané 2923 krát

Zavraždil manželku
Päťdesiatdeväťročný Pezinčan Jozef R. pri vchodových dverách do rodinného domu na Zámockej ulici viackrát vystrelil z legálne držanej strelnej zbrane na svoju manželku. Postrelená 56-ročná žena bola v stave ohrozenia života prevezená do nemocnice, kde na následky strelných zranení do oblasti hlavy, krku a ruky na druhý deň zomrela. K incidentu medzi manželmi došlo vo večerných hodinách po slovnej hádke, pričom streľbu na linku 158 oznámila ich susedka. Vyšetrovateľ obvinil doposiaľ súdne netrestaného Jozefa z trestného činu vraždy a vzal ho do väzby.

Pichol nožom družku
Po predchádzajúcom slovnom a fyzickom konflikte pichol nožom do chrbta 38-ročný Ján z Pezinka svoju 29-ročnú družku pri ceste smerom do Slnečného údolia v Limbachu. Ján čelí obvineniu z trestného činu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu o vraždu a hrozí mu trest odňatia slobody až do výšky osem rokov.

Kradli na stužkovej
Z trestného činu krádeže spolupáchateľstvom sú obvinení 17-ročný Michael a o dva roky starší Dušan. Počas stužkovej slávnosti vnikli cez otvorené balkónové dvere do šatne internátu SOU v Pezinku, odkiaľ odcudzili niekoľko mobilných telefónov, peniaze v hotovosti a ďalšie veci v celkovej hodnote za viac ako 30 tisíc korún. Obaja obvinení sú stíhaní na slobode. Hrozí im trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.


Ohodnoťte článok: