Milan Randl majstrom Európy v džude kadetov

pr / September 2003 / Prečítané 1665 krát
Už v minulom čísle sme priniesli krátku informáciu o úspechu pezinského džudistu Milana Randla, ktorý získal na I. oficiálnych Majstrovstvách Európy kadetov v džude zlatú medailu. Člen 1. JC Sokol Pezinok reprezentoval Slovensko v azerbajdžanskom Baku ako jediný Slovák. Milan absolvoval po EYOF-e (písali sme o ňom v minulom čísle) dve sústredenia v Maďarsku spolu s maďarskými a rumunskými reprezentantmi a jedno krátke sústredenie v Kolárove. My Milana pri privítaní čakal ohňostroj a tortasme ho poprosili o hodnotenie jeho zápasov na šampionáte: - Na prvý zápas som nastúpil proti súperovi z Anglicka, porazil som ho predčasne na dve wazari (wazari - 7 bodový chmat, 2 wazari=ipon), v druhom kole som nastúpil proti Poliakovi, ktorého som držal osaikomi (držanie, súpera na zemi, ten už sa nemôže pohnúť). Tento zápas trval asi 25 sekúnd. V ďalšom zápase som porazil domáceho reprezentanta, tiež predčasne na ipon (ipon - koniec zápasu, položenie súpera na celý chrbát). Vo finále bol mojim súperom Rus, ktorého som opäť držal osaikomi."
Keďže majstrovstvá sa konali v Azerbajdžane, zverenca Jozefa Tománka ml. sme sa spýtali aj na jeho zážitky z tejto krajiny.
"Majstrovstvá boli veľmi dobre usporiadané, organizátori zvládli šampi onát veľmi dobre. Hala bola pekná, našli sme v nej všetko čo na súťaž potrebujeme. Nemali sme však vyhovujúcu stravu, väčšinou som jedol len jogurty. Azerbajdžan ako krajina na mňa zapôsobíl dojmom krajiny, ktorá nás ešte nedobieha."
Po príchode zo šampionátu Milana čakala na Radničnom námestí oslava, na ktorej bola jeho rodina, známi a priatelia. Jej súčasťou bol tiež ohňostroj a prijatie zlatého medailistu u primátora mesta Olivera Solgu.
"Bolo to krásne, veľmi sa mi to páčilo. Vedel som, že niečo sa chystá ale toto som neočakával. Bolo to super." A čo pre Milana znamená titul európskeho šampióna? "Dosť veľa, myslím, že niektorí ľudia majú z neho ešte väčšiu radosť ako ja, ale určite som veľmi rád aj ja." No a aké plány a ciele má Milan do budúcna? "V budúcej sezóne prechádzam do kategórie juniorov, kde to bude už náročnejšie, ale budem sa snažiť ďalej trénovať tak, aby som sa udržal v európskej špičke aj v ďalších rokoch."


Ohodnoťte článok: