Hodokvas obohatil kultúrny život v našom meste

Tomáš Prokop / September 2003 / Prečítané 2948 krát

Letecký pohľad na dejisko festivalu na Malackej ceste   V dňoch 21. - 23. augusta sa uskutočnil v Pezinku multimediálny festival HODOKVAS. O tomto úspešnom podujatí a jeho prínose sme písali už v minulom čísle. Počas troch dní ho navštívilo dvanásťtisíc návštevníkov, prevažne mladých ľudí. Budúci ročník Hodokvasu sa má uskutočniť v dňoch 19. - 21. augusta 2004 na tom istom mieste ako v tomto roku.
Zaujímali nás názory niektorých jeho účastníkov i občanov:

   Miro (študent, 18 rokov): - Na to, že toto podujatie urobili v Pezinku prvýkrát, bola to perfektná akcia. Lúka na Malackej ceste bola super miesto. Na koncertoch som si prišiel na svoje, čapovali aj výborné pivo. Nepáčilo sa mi len, že tam neboli sprchy, ešteže nás v horúčave ovlažili hasiči.
   Juraj (študent, 17): - Je dobré, že tu bola takáto akcia, kde sa mohli mladí zabaviť. Bolo to výborne zorganizované. Páčili sa mi aj sprievodné akcie. Jedinou chybičkou bolo prašné prostredie.
Koncert na jednom z pódií   Obyvateľka Malackej cesty: - Asi je to dobré podujatie pre mladých, ale nemuselo tam byť toľko opitých ľudí, ktorí robili ráno neporiadok. Autá tu narobili veľmi veľa prachu, z vinohradov nám pomizlo hrozno.
   Michaela (študentka, 18): - Bola to super akcia, kde sa mohli stretnúť mladí takmer z celého Slovenska. Páčilo sa mi, že medzi jednotlivými koncertami neboli dlhé pauzy, koncerty boli na dvoch pódiách. Ak si niektorí nenašli vhodnú skupinu, mohli sa zabaviť v tanečných stanoch alebo pozrieť si film. V stanovom mestečku však mohlo byť viac sociálnych zariadení a sprchy, pretože štyri dni bez sprchy nie je nič príjemné.
   Obyvateľ Malackej cesty: - Myslím si, že takýto festival by sa mohol konať na odľahlejšom mieste. Naozaj nie je príjemné ak človek tri noci po sebe nespí. Dalo by sa to zniesť, keby hudba hrala do polnoci, ale nie do šiestej ráno.


Ohodnoťte článok: