TELEVÍZIA PEZINOK oslavuje piate narodeniny

redakcia / September 2003 / Prečítané 2208 krát
Piatok 16. októbra 1998. Deň v kalendári. Pre TV PEZINOK - deň narodenín. Pred piatimi rokmi o osemnástej hodine v tento deň sa dostalo do štyritisíc domácností v káblovom rozvode prvé obrazové vysielanie - relácia Týždeň v Pezinku. Viac o tomto výročí nám povedal Peter Bittner, konateľ a riaditeľ TV PEZINOK, s.r.o.:

- Začiatky neboli ľahké. Za výsledkami, ktoré môžeme vidieť dnes, sú hodiny tvrdej práce celého tímu. Dôležitou etapou bolo vybudovanie terestriálneho vysielača. Od júna 2001 má možnosť sledovať našu televíziu asi 35 tisíc divákov v Pezinku a okolí. Zmenila sa vysielacia štruktúra, stúpol záujem divákov aj reklamných partnerov. Z TV PEZINOK sa stalo všeobecne akceptované médium, ktoré prispieva k vyššej informovanosti obyvateľov.
l Aké je postavenie vašej televízie v porovnaní s inými lokálnymi televíziami?
- Na Slovensku existuje veľké množstvo televízií, ktoré pôsobia v mestách a regiónoch. Ich kvalita je rôzna. Tie najkvalitnejšie sú členmi združenia lokálnych televízií LOToS so sídlom v Martine (v súčasnosti okolo 30 členov). TV PEZINOK sa radí medzi najaktívnejšie lokálne TV. Participujeme na rôznych celoslovenských projektoch, neustále prinášame podnety na skvalitnenie spolupráce medzi lokálnymi televíziami. Spomínať všetky úspechy za tie roky na festivaloch by zabralo veľa miesta. Najväčším úspechom pre nás je spokojnosť domácich divákov.
l Pred rokom prišlo k zásadným zmenám najmä v programovej, dramaturgickej a marketingovej oblasti...
- Veľmi potešia ohlasy ľudí priamo na ulici či prostredníctvom telefonátov a listov. Najmä počas ostatného roka sa zvýšil záujem divákov o naše vysielanie. Pripisujeme to zvýšeniu kvality a atraktívnosti programu a hlavne objektívnemu a vyváženému spravodajstvu.
l A čo aktuálne novinky?
- Počas leta sme uskutočnili redizajn TELEnovín. Nový systém vysielania nám umožňuje zaradiť vysielanie našich relácií TÝŽDEŇ a TÉMA aj počas víkendu a to v časoch zhodných s vysielaním počas pracovných dní. Mladému divákovi sme priblížili čas vysielania KVINTY - videotextovej klipovej rubriky. Od septembra ju máte možnosť sledovať v pondelok, stredu, piatok, sobotu a nedeľu o 21.30 hod. Po úspechu nášho projektu Pezinok - z histórie mesta chystáme videokazetu Pezinok - Vinobranie 2003. Chystáme aj ďalšie projekty, ale o tom neskôr.
l Čo by ste chceli povedať na záver...
- Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli tomu, že naša televízia dnes oslavuje piate narodeniny. Žiaľ z priestorových dôvodov nemôžeme uviesť ich mená. Pri tejto príležitosti ďakujem tiež našim divákom za ich priazeň.

Ohodnoťte článok: