HODOKVAS o hudbe a tolerancii

August 2003 / Prečítané 1574 krát

Z koncertu maďarskej skupiny Korai orom   Naše mesto sa stalo minulý víkend prvýkrát od roku 1976 a 1977 (slávne Koncerty mladosti) hostiteľom a spoluorganizátorom hudobného podujatia takéhoto rozmeru a kvality. Ani nie dvadsaťštyri hodín po trojdňovom koncertnom maratóne je ešte veľmi ťažké sumarizovať a hodnotiť, ale už dnes sa dá hovoriť o tom, že toto podujatie sa vydarilo v plnej miere. Pre Pezinok znamenal Hodokvas nielen upevnenie tradičnej pozície jedného z najkultúrnejších miest Slovenska, pozitívnu propagáciu v médiach a potvrdenie schopností organizátorov, ale určite aj nie malý ekonomický prínos pre domácich výrobcov, predajcov a služby.
Festival bol bez nejakého väčšieho kazu, za čo patrí poďakovanie všetkým, ktorí sa na jeho realizácii podieľali alebo ho zabezpečovali. Rád by som pripomenul bezchybné fungovanie Mestskej polície a príslušníkov všetkých zložiek Policajného zboru v Pezinku, hasičov, civilné bezpečnostné služby, ale napríklad i domácu firmu Petmas, ktorá sa starala o čistotu. Osobitne by som chcel vyzdvihnúť dve strany jednej mince, ktorú tvorili "domáci" a "hostia". Treba poďakovať našim spoluobčanom, najmä obyvateľom Malackej cesty, za tolerantný prístup a trpezlivosť hlavne v nočných hodinách. Hosťom - návštevníkom Hodokvasu patrí naša vďaka za to, že za celé tri dni sa nevyskytol žiaden vážnejší problém alebo incident. Dnes je ešte privčas na komplexné hodnotenie festivalu i úvahy o jeho budúcnosti. V každom prípade však pre nás znamenal novú skúsenosť, ale i výstrahu pred nedostatkami, ktorým sa treba v budúcnosti vyhnúť a bol tiež inšpiráciou na mnohé zlepšenia.
Jedno je však isté už dnes - Pezinok sa dostal v konaní veľkých hudobných podujatí na kultúrnu mapu Slovenska spolu s takými mestami ako je Trenčín, Bratislava alebo Poprad. A to nie je určite zanedbateľné.

 


Ohodnoťte článok: