RADNICA OŽILA HUDBOU

Zuzana Andelová / August 2003 / Prečítané 1794 krát
V podvečer prvého júlového piatka sa z okien starobylej radnice ozývali ľúbivé melódie starých majstrov. V sviežej interpretácii dvoch mladých speváčok, študentiek tretieho ročníka Cirkevného konzervatória v Bratislave, lákali okoloidúcich vstúpiť.
Diana Deáková a Klaudia Vašinová za sprievodného slova Daniely Bauerovej pripravili poslucháčom skutočnú hudobnú lahôdku. Nádherné kompozície od baroka až po súčasnosť oscilovali s pôsobivými veršami Maríny Meszárošovej. Marek Spusta, ktorého už Pezinčania poznajú ako talentovaného skladateľa a fagotistu, sa tentoraz predstavil aj ako klavírny korepetítor.
Hoci sú Diana a Klaudia len na začiatku svojej speváckej dráhy, už teraz možno tušiť ich charakterovú odlišnosť. Skladby, ktoré si dievčatá vybrali na záver svojich sólových vystúpení, ju priam ukážkovo vystihujú. Lyrická a meditatívna Klaudia zaspievala Gounodovu Ave Mariu a temperamentná, dramatická Diana áriu z Bizetovej Carmen.
Je potešiteľné, že vážna hudba je stále živá v srdciach mladých ľudí a nachádza si i početných poslucháčov. Vďaka za krásny večer, verme, že nebude posledný.

Ohodnoťte článok: