Agentúra ZUZA privezie český humor

August 2003 / Prečítané 1721 krát
V dňoch 19. až 24. októbra 2003 sa stane naše mesto opäť raz výnimočným. V Dome kultúry sa uskutoční prvý ročník medzinárodného divadelného festivalu To najlepšie z českého humoru. Hlavnej organizátorke a iniciátorke tohto projektu, rodáčke z Pezinka - Zuzane Horovej (Čollákovej), sme pri tejto príležitosti položili niekoľko otázok:
l Čo bolo impulzom na zrod tohoto festivalu?
- Minulý rok moja slovensko-česká produkčná agentúra ZUZA art production pôsobiaca v Prahe prvýkrát organizovala divadelný festival, ale naopak - slovenského humoru v pražskom Divadle ABC, kde kedysi hrávali takí velikáni akými boli Voskovec a Werich. Festival sa stretol s obrovským úspechom širokej diváckej, ale i odbornej verejnosti. Uskutočnil sa v októbri v rámci Mesiaca česko-slovenskej kultúrnej vzájomnosti, ktorý už tretíkrát vyhlasujú ministri kultúry obidvoch krajín. I tento rok sa bude október, čo sa kultúry týka, niesť v znamení zvýšenej česko-slovenskej produkcie na oboch stranách rieky Moravy. No a dúfam, že tento náš festival bude jednou z vrcholných kultúrnych akcií na Slovensku. Slávnostne ho prídu osobne otvoriť ministri kultúry ČR i SR - Pavel Dostál a Rudolf Chmel.
l Aké predstavenia uvidia pezinskí diváci?
- Dúfam, že cestičku do krásneho vinárskeho mestečka Pezinka si nájdu i diváci zo širokého okolia. Začíname klasikou - divadlom Semafor, v ktorom sa okrem Jitky Molavcovej a Jiřího Suchého predstaví i ďalších takmer 18 veľmi nádejných mladých hercov a spevákov. Predstavenie má názov ,,... i ty zpíváš si ty hity". V pondelok 20.10. sa môžeme tešiť na humor a staré dobré pesničky Ivana Mládka s Pitkinom a Plačkovou, v utorok sa predstavia Pepa Náhlovský s Mladým - ich názov hry sa mi páči - Konec humoru v Čechách, ďalej uvedieme erotickú komédiu Zámena s Pavlom Novým a Svetlanou Nálepkovou, vo štvrtok vystúpi divadlo Sklep so svojou obnovenou verziou Besídky a napokon Bolek Polívka s predstavením Don Quijote. Okrem toho uvidia diváci v Piešťanoch a v Nitre dve zo spomínaných predstavení.
l Kto všetko sa na festivale okrem vašej agentúry podieľa ako spoluorganizátor?
- Už minulý rok sme spolupracovali s pezinským Občianskym združením Bez hraníc. Tento rok nás okrem ministerstiev kultúry SR i ČR podporilo viac sponzorov i Mesto Pezinok, za čo by som chcela všetkým zainteresovaným poďakovať. Taktiež ďakujem pánu primátorovi Oliverovi Solgovi za logo festivalu, ktoré nám prepožičal - jeho šaško sa páčil všetkým už pri minulom ročníku v Prahe. Dúfam, že sa nám v pezinskom Dome kultúry podarí vytvoriť neopakovateľnú atmosféru a diváci budú mať na čo s úsmevom spomínať.

Ohodnoťte článok: