Zavraždená žena v parku

at / August 2003 / Prečítané 1846 krát
V nedeľu 10. augusta v skorých ranných hodinách oznámil na Mestskú políciu Pezinok strážca Zámockého parku, že tam našiel ležať neznámu ženu v jazierku bez znakov života. Podľa vyjadrenia privolaného súdneho lekára smrť zavinila iná osoba a mnohopočetné zranenia na tele obete svedčili o úderoch. Neznáma žena vo veku 40 - 45 rokov, vysoká 154 cm, štíhlej postavy, mala v čase nálezu v ušiach náušnice zo žltého kovu a hodinky na ruke. Osobné veci obete nenašiel po prehľadaní celého parku ani policajný vycvičený pes, nenašli ich ani potápači.
Na tomto mieste sa stala tragédia v noci 10. augustaNa základe vyhláseného pátrania po totožnosti neznámej ženy sa zistilo, že ide o 49-ročnú Máriu zo Slovenského Grobu. V krátkom čase kriminálna polícia zistila páchateľa tohto násilného trestného činu. Vyšetrovateľ obvinil z trestného činu vraždy 50-ročného Júliusa G. z Piešťan, prechodne bytom Pezinok.
V minulosti už súdne trestaný Július svoju obeť zadusil a následne odvliekol k jazierku a hodil bez šiat do jazierka. Obvinený bol zadržaný a umiestnený do cely predbežného zaistenia a eskorty s návrhom na jeho vzatie do väzby. Za trestný čin vraždy podľa § 219 odst. 1 Trestného zákona mu hrozí desať až pätnásť rokov odňatia slobody. Dňa 15. augusta bol obvinený na základe rozhodnutia sudcu vzatý do väzby.
Polícia ďakuje občanom za pomoc pri objasňovaní tohto prípadu.

Ohodnoťte článok: