Spýtali sme sa primátora Mgr. Olivera Solgu

August 2003 / Prečítané 1786 krát

l Pán primátor, najmä mladí ľudia, majú pocit, že ste "zabudli" na predvolebné sľuby, týkajúce sa výstavby nových bytov v Pezinku. Je to tak?
- Vôbec nie, treba mať len trošku trpezlivosti. V predvolebnom období som viackrát uviedol, že v prvom roku vo funkcii sa budeme venovať rekonštrukciám a opravám škôl. A to sa deje. V druhom roku prídu na rad zas byty. Mnohé veci ohľadne výstavby bytov, ale zabezpečujeme už teraz.
l Môžete byť konkrétnejší, kde sa budú byty stavať?
- Vo výstavbe sú dva 24-bytové domy na Muškáte, ďalšie dva pripravujeme. Máme už statický posudok na nedokončený pavilón pri Psychiatrickej nemocnici, tu chceme urobiť 30 malometrážnych mestských bytov. Možno ich nazvať sociálne alebo tzv. štartovacie pre mladé rodiny. Rokujeme s potencionálnymi investormi výstavby bytov na Muškáte a na Severe. Mali by to byť bytovky, nie však už 12-poschodové, ale len troj až štvorpodlažné. Pokračuje príprava výstavby nového sídliska Rozálka, kde by malo byť zhruba 180 rodinných domov. Do konca roku by sme mali mať stavebné povolenie na inžinierske siete, ktoré bude financovať mesto. Z plánu zóny Rozálka sme vypustili komplexnú bytovú výstavbu, tú budeme orientovať do iných lokalít. Maximálne budeme tiež podporovať iniciatívy investorov, ktorí prídu s ponukou výstavby bytov, najmä jedno a dvojizbových, ako je to na Muškáte.

 


Ohodnoťte článok: