Čo sa chystá na Vinobranie

Ing. Eva Lupová / August 2003 / Prečítané 1740 krát
  Prípravy Vinobrania (19. - 21. septembra) sa už dostávajú do záverečnej fázy. Organizátori doťahujú svoje posledné zámery, ktoré majú jediný cieľ, dôstojne pripraviť akciu roka v Pezinku. Keďže hlavným magnetom na podujatiach tohto druhu býva popri dobrom občerstvení pútavý program, prezradíme niekoľko zaujímavých účinkujúcich, ktorí prídu zabávať hostí.
   V piatok na tribúne na námestí v rámci tradičného koncertu Pezinčania Pezinčanom vystúpia Krtinec, Take One, Maybe, Second Band, Diadem, Feelme, či Miro Holzmann. Krátko pred polnocou ich vystrieda Senzus.
V sobotu sa predstavia dychové kapely Studienka a Grinavanka, v živom vstupe so súťažami Rock FM Rádio, historickí šermiari, Marcela Laiferová so skupinou Trend, Funny Fellows a Semtex. Po ohňostroji prídu zábavychtivým divákom zahrať aj Margot a Supple People.
Nedeľa sa bude síce niesť predovšetkým v duchu už tradičnej najobľúbenejšej vinobraneckej atrakcii - alegorického sprievodu (začiatok o 11. hod.), diať sa však bude veľa zaujímavého aj na tribúnach, na jednej z nich - na Radničnom námestí vystúpia pesničkári Roman Vámoš Band, domáci Arion a Lucia Šoralová, pred Zámkom si zase prídu na svoje milovníci tradičnej zábavy, pretože tu budú celé poobedie vyhrávať dychové hudby - od domácej kapely Cajlané až po Miločanku z Českej republiky. To však určite nie je všetko, konečná ponuka bude ešte pestrejšia, aby oslovila všetky vekové i záujmové skupiny návštevníkov Vinobrania.
Podrobný program Vinobrania uverejníme v budúcom čísle, ktoré vyjde v stredu 17. septembra.

Ohodnoťte článok: