Veronika bola s výkonom spokojná

pr / Júl 2003 / Prečítané 1755 krát
Veronike Vachovej, osemnásťročnej Pezinčanke, sme položili niekoľko otázok o Majstrovstvách Európy:

l Ako hodnotíte svoje výkony na ME? Ako sa vám bežalo na domácich tratiach?
- Som spokojná so šprintom, to dvanáste miesto ma trochu aj prekvapilo. Mala som výhodu, že som poznala terén, asi jediná som nepoužívala buzolu. Trate na dlhý pretek a štafety však boli nové aj pre mňa. Moje výkony ovplyvnila slabšia kondícia, pretože posledné dva roky som poriadne netrénovala. Domáce prostredie bolo pre mňa povzbudzujúce, pretože som stretala známych ľudí a priateľov. Každý ma povzbudil a to mi veľmi pomohlo. Nikto odo mňa nečakal veľké výsledky, takže som ani nebola stresovaná.

l Môžete nám prezradiť ako ste sa dostali k orientačnému behu a aká je vaša doterajšia kariéra?
- Orientačný beh je u nás rodinný šport. Moja mama i sestra behajú a ja sa mu tiež venujem odmalička. Stále som bola v lese, prišli aj prvé úspechy. Na jeseň roku 2000 som prestala poriadne trénovať a je
pravda, že už mi to chýba, pretože kondične na súperky strácam. Je však pre mňa veľmi ťažké zladiť školské povinnosti s pravidelným tréningom. Štartovala som v slovenskej reprezentácii na neoficiálnych ME v rokoch 2000 a 2001, minulý rok na I. oficiálnych ME dorastu v Poľsku som sa však nezúčastnila.

l Našich čitateľov iste zaujíma aj niečo z vášho súkromia...
- Mám 18 rokov, stále žijem v Pezinku, ktorý mám veľmi rada. Chodila som na ZŠ Orešie, teraz mám za sebou štyri roky na francúzskom bilingválnom gymnáziu v Bratislave. Čaká ma tam ešte jeden ročník. Som členkou Sokola Pezinok. S ťažkosťami sa dá zvládať škola aj tréningy, takže na iné záujmy mi už prakticky neostáva čas.

l A čo vaša ďalšia budúcnosť?
- Čaká ma ťažký a dôležitý rok v škole, takže behu sa asi nebudem až toľko venovať. Navyše prechádzam do kategórie juniorov, kde sú veľmi prísne nominačné kritériá na MS. Zrejme sa viac zameriam na trénovanie malých detí v našom klube. Ale aj svoju ďalšiu budúcnosť určite spájam s orientačným behom. Tento šport mám veľmi rada a drží ma pri ňom aj výborná partia ľudí v našom klube Sokol Pezinok.


Ohodnoťte článok: