Ako to bude s mužským basketbalom?

pr / Júl 2003 / Prečítané 1793 krát
Po skončení basketbalovej sezóny sme sa porozprávali s členom výboru MBK Pezinok RNDr. Ľubomírom Blažekom.

l Mohli by ste zhodnotiť činnosť MBK Pezinok v uplynulej sezóne?
- V prvom roku našej činnosti hrali tri družstvá celoslovenské súťaže. Z nich najlepšie obstáli starší žiaci, ktorí získali strieborné medaily. Celkovo máme teraz päť chlapčenských družstiev a vytvorili sme aj dve dievčenské družstvá. Máme teraz skoro 100 členov.
l Povedzte nám pár slov k nasledujúcej sezóne...
- Dňa 21.6. sme schválili rozpočet, trénerov a prihlásenie mužstiev do súťaží. Juniori majú istú účasť v slovenskej lige, ostatné mužstvá si postup musia vybojovať. Prihlásili sme aj družstvo mužov do oblastnej súťaže (3. liga), základ tohto mužstva budú tvoriť naši juniori.
l Máme však informáciu, že v Pezinku vznikol ďalší mužský basketbalový klub.
- Áno, aj my sme túto skutočnosť zaregistrovali. Myslíme si ale, že v Pezinku by malo byť jedno družstvo. Mladým pezinským hráčom, ktorí hrali v drese Slovakofarmy sme ponúkli možnosť hrať za náš klub. Všetko je ešte v štádiu rokovaní, múdrejší budeme asi až po prázdninách, kedy by sa mala situácia vyjasniť.
l Ako máte zabezpečenú budúcu sezónu z hľadiska tréningových priestorov a financií?
- Čo sa týka financií, čerpáme prostriedky z mestského grantu, príspevkov rodičov a sponzorov. Veríme, že u sponzorov budeme aspoň tak úspešní ako v tejto sezóne. Horšie je to s tréningovými priestormi. Požiadali sme mesto Pezinok o pridelenie tréningových hodín na SOU Komenského. Avšak vieme, že aj druhý basketbalový klub má o ne záujem. Záleží teda na poslancoch Mestského zastupiteľstva komu tieto tréningové hodiny pridelia, či pezinským mládežníkom alebo niekomu inému. Hľadáme tiež ďalšie možnosti na trénovanie na školách, tu však nie je situácia ružová.


Ohodnoťte článok: