V októbri sa v Pezinku uskutoční divadelný festival To najlepšie z českého humoru

Júl 2003 / Prečítané 1907 krát
Slovensko-česká kultúrna agentúra ZUZA art production, ktorá má sídlo v Prahe, usporiada 1. ročník divadelného festivalu To najlepšie z českého humoru v Dome kultúry v Pezinku v dňoch 19. - 24. októbra 2003.
Podujatie nadväzuje na minuloročný festival v pražskom DIVADLE ABC, kde sa českému publiku predstavil slovenský humor.
Na pezinský festival usporiadatelia privezú atraktívne súbory: Semafor s Jiřím Suchým a Jitkou Molavcovou, divadlo Sklep, Ivana Mládka s Pitkinom a Plačkovou, Pavla Nového a Světlanu Nálepkovú v erotickej komédii Zámena, Josefa Náhlovského a Josefa Mladého v predstavení Koniec humoru v Čechách a napokon Bolka Polívku v predstavení Don Quijote.
Záštitu nad festivalom prevzali ministri kultúry Českej republiky a Slovenskej republiky Pavel Dostál a Rudolf Chmel. P. Dostál hlavnej organizátorke Pezinčanke Mgr. Zuzane Horovej (Čollákovej) z agentúry ZUZA art production Praha napísal: "Prvý ročník festivalu To najlepšie z humoru na slovenskej scéne, ktorý sa uskutočnil v októbri minulého roku v Prahe a na ktorom som sa zúčastnil, ma veľmi zaujal. Som veľmi rád, že Ministerstvo kultúry ČR mohlo v tomto roku finančne i morálne podporiť festival To najlepšie z českého humoru, ktorý bude bezpochyby vrcholom tohto ročníka Mesiaca českej a slovenskej kultúrnej vzájomnosti. S potešením Vám oznamujem, že Vaše pozvanie na toto podujatie prijímam."
O tomto zaujímavom podujatí budeme ešte podrobnejšie informovať.

Ohodnoťte článok: