Napriek problémom v pokojnom strede tabuľky

Jún 2003 / Prečítané 1712 krát
  Posledným 30. kolom sa v nedeľu 15. júna skončila 3. futbalová liga, skupina Bratislava. PŠC Pezinok v ňom doma podľahol rezerve seneckej Koby 0:2 a s celkovou bilanciou dvanásť víťazstiev, šesť remíz a dvanásť prehier obsadil 8. miesto. Riadiaci orgán súťaže mužstvu odrátal 3 body za inzultáciu rozhodcu hráčom po jednom zo zápasov v jesennej časti. Po poslednom zápase sme oslovili trénera Dušana Jacka a požiadali ho o zhodnotenie tohto futbalového ročníka:
Z posledného zápasu PSČ na domácej pôde s Kobrou Senec B (0:2)- Jesenná časť bola výsledkovo i herne kvalitnejšia ako jarná. Nevyšla nám zimná príprava, pretože boli na tréningoch veľké absencie a nevedeli sme s kým môžeme počítať ďalej. Ani hráči, ktorí prišli nepriniesli kvalitu, akú by sme očakávali, ale v podstate len doplnili káder. Mužstvo hralo asi to, na čo malo, keďže hráči boli veľmi limitovaní práve dochádzkou na tréningy a nie vždy sa mi zdalo, že sú naplno koncentrovaní na svoje povinnosti. V niektorých zápasoch nás podržali brankári Ondrovič a Nižňan, ktorí ukázali, že majú aj na vyššiu súťaž. Hráči v poli striedali lepšie výkony s podpriemernými. Myslím si, že v tejto sezóne sme dosiahli to, na čo hráčsky i ekonomicky máme. Stačilo to na pokojný stred tabuľky, nie sme s tým však spokojní. Ja, ako tréner ale i klub máme určite vyššie ambície a myslím si, že aj Pezinku ako mestu by svedčali vyššie priečky v tejto súťaži. Bohužiaľ naša ekonomická situácia nie je ružová. Verím, že aj súčasný vývoj v klube by mohol byť impulzom pre sponzorov a ľudí, ktorí by mohli pomôcť v hocijakej forme. Od Pezinka fanúšikovia i súperi očakávajú v tejto lige dosť veľa avšak za týchto podmienok aké momentálne máme to stačí maximálne na ten stred tabuľky. Dosť nám pomáha mesto, je to však len základ. Ten potrebný zvyšok, ekonomický i organizačný, však zabezpečujeme viacmenej svojpomocne.
l A ako vidíte budúcnosť pezinského futbalu?
- Prial by som si, aby sme doplnili káder kvalitou, nielen kvantitou. Dáme šancu aj niektorým dorastencom, aby získali skúsenosti. Verím, že hráči nájdu v sebe dosť chuti a odhodlania zabojovať a dosiahnuť pre Pezinok lepšie výsledky. Prajem si tiež zvýšenie záujmu sponzorov i všetkých ostatných, ktorí sú ochotní pomôcť pezinskému futbalu.

Ohodnoťte článok: