DVAJA NA OLYMPIÁDU

Jún 2003 / Prečítané 1619 krát
Prednedávnom sme informovali o tom, že atlétka Barbora Micháliková sa zúčastní na európskej mládežníckej olympiáde (EYOF) v Paríži. Dozvedeli sme sa však, že Pezinok bude mať na tomto mládežníckom podujatí dvojnásobné zastúpenie. Postup naň si ako jediný slovenský dorastenecký džudista vybojoval aj 16-ročný Milan Randl (na obr.), ktorému sme položili niekoľko otázok.
l Ako ste sa na EYOF prebojovali?
- Postup som si zabezpečil na kvalifikačnom turnaji A-kategórie v poľskom meste Bielsko-Biala. Zúčastnili sa na ňom pretekári zo 48 krajín. V mojej kategórii do 81 kg bolo 25 pretekárov. Zdolal som postupne piatich súperov, vo finále Izraelčana až po predĺžení.
l Aká je vaša doterajšia športová kariéra?
- S džudom som začal pred ôsmimi rokmi, celú kariéru pôsobím v 1. JC Pezinok, kde sa mi venujú Jozef Tománek a jeho synovia. Minulý rok som sa dostal do slovenskej dorasteneckej reprezentácie a zúčastnil som sa na majstrovstvách Európy dorastencov v Györi, kde som vypadol v 2. kole.

MILAN RANDL

Narodený: 24.4. 1987
Klub: 1. JC Pezinok
Tréner: Jozef Tománek
Úspechy: 7 x Majster Slovenskej republiky.

l Ako zvládate školské povinnosti so športovými?
- Študujem na SOU obchodnom v Bratislave Na Pántoch. Som v športovej triede a aj vďaka pochopeniu riaditeľa školy nemám problém s uvoľňovaním na rôzne športové akcie.
l Aké sú vaše plány do budúcnosti?
- Krátkodobým cieľom je pre mňa zisk medaily na EYOF-e, o mesiac na to ma čakajú majstrovstvá Európy v Azerbajdžane. Neskôr by som sa chcel zúčastniť na olympijských hrách.


Ohodnoťte článok: