Cyklistický pozdrav partnerským mestám

Jún 2003 / Prečítané 1801 krát

   V nedeľu 8. júna tesne pred poludním po temer 200-kilometrovej trase dorazili do cieľa na Radničnom námestí v Pezinku prví účastníci I. ročníka cyklomaratónu Pezinok - Mosonmagyaróvár - Neusiedl am See-Pezinok. Poslední z 27-členného pelotónu ich nasledovali s vyše štvorhodinovým meškaním. Avšak nie o čas, ale o dobrý pocit zo športového zážitku a naplnenia posolstva tohto podujatia išlo predovšetkým.
Technik Jaroslav Chrapko sa zapotil už pred štartom na pezinskom námestí.   Jeho poslaním bolo jednak pozdraviť partnerské mestá Mosonmagyaróvár a Neusiedl am
See pri príležitosti 3. výročia od podpísania zmluvy o cezhraničnej spolupráci, predstaviť tiež tieto mestá pezinským účastníkom a v neposlednom rade pozvať tamojších cyklistov na návštevu k nám do Pezinka.
Cyklomaratón bol rozdelený na dva dni. Po sobotňajšom štarte o siedmej hodine v Pezinku účastníci absolvovali najprv prejazd Bratislavou a potom ich čakalo prvé etapové mesto - Mosonmagyaróvár. Po krátkom oddychu sa okolo jednej poobede pokračovalo cez maďarsko-rakúsku hranicu do druhého partnerského mesta Neusiedl am See. Účastníci nocovali v stanoch pri Neziderskom jazere a v ceste pokračovali v nedeľu ráno o 8.00 hod. Kým trasa prvého dňa a polovice druhého po Bratislavu viedla po rovinatom teréne, záverečný úsek cez Karpaty vo vyše 30-stupňových horúčavách riadne načrel účastníkom do rezervoára síl.
Všetci našťastie, aj napriek dvom menším zraneniam, dorazili do cieľa. Na Mestskom úrade si prevzali pamätné listy za absolvovanie dvojdňového cyklomaratónu. Väčšina účastníkov prejavila záujem zúčastniť sa na podobnej akcii aj v budúcom roku. Organizátori ďakujú vláde SR, resp. MF za finanančnú podporu tohto podujatia.

Účastníci cyklomaratónu sa vydávajú na 200km trať Na rakúskej strane sú vozovky omnoho kvalitnejšie Odchod ráno po cyklotrase z Neusiedlu-Am -See

Ohodnoťte článok: