Ako je to s výstavbou Tesca?

Jún 2003 / Prečítané 1732 krát
V marcovom čísle Pezinčana sme uverejnili informáciu o pripravovanej výstavbe supermarketu Tesco na Myslenickej ulici, medzi sídliskom Juh a družstvom Karpaty. Z rozhovoru s Ing. Viliamom Fričom, konateľom firmy D.I.S.I., ktorá pripravuje výstavbu obchodného centra v tejto oblasti, sme sa vtedy dozvedeli, že supermarket Tesca by mohol byť odovzdaný do užívania ešte v tomto roku. Aj keď výstavba z montovaných dielcov je rýchla, doterajšie tempo výstavby nenasvedčuje, že by stavba mohla byť odovzdaná v tomto roku. Na dôvody meškania výstavby sme sa opýtali Ing. V. Friča:
   - Príprava väčšej výstavby prináša vždy nejaké problémy, preto takýto sklz neberiem tak tragicky. Máme sklz pri vydávaní stavebných povolení, pri budovaní inžinierskych sietí a nedostali sme v stanovenom termíne ani projektovú dokumentáciu na objekt Tesca. Spôsobilo to dvoj až trojmesačné omeškanie, preto sa termín začatia výstavby posunul.

l Kedy by mal byť teda supermarket Tesca postavený?
   - Spoločnosť Tesco Stores Slovensko má najnovšie v pláne otvorenie supermarketu v apríli 2004, čo vidím veľmi reálne. Z našej strany robíme všetko preto, aby mohli začať stavať. Občania si možno už všimli, že zo staveniska sme vyviezli zeminu pod komunikácie a začali sme stavbu inžinierskych sietí. Výstavba bude pokračovať a verím, že jestvujúci sklz sa nám podarí do jej ukončenia vyrovnať.

Ohodnoťte článok: