Karatisti bojovali o postup na majstrovstvá Slovenska

M. Tahotná / Apríl 2003 / Prečítané 2217 krát
V sobotu 22.3. sa uskutočnilo 3. kolo Slovenského pohára v karate. Pre všetkých karatistov to bola posledná možnosť vybojovať si postup na majstrovstvá Slovenska, keďže sa na ne kvalifikujú len tí, ktorí sa aspoň na jednom kole umiestnia do štvrtého miesta. Pezinskí karatisti zabojovali a chopili sa tejto možnosti. V kategórii kata žiačok 9 - 11 rokov obsadila 1. miesto Natália Gavorníková. V družstvách kata žiačok 12 - 14 rokov zvíťazilo družstvo v zložení Gavorníková, Pravdová a Poizlová.
V kategórii kumite sa z víťazstva tešili: Michaela Kohútová (dorastenky, do 52 kg), Alena Hupková (dorastenky, do 60 kg), Miroslav Černák (žiaci, do 170 cm) a družstvo dorasteniek v zložení Hupková, Gregušová a Kohútová. Strieborné priečky obsadili: Zuzana Gregušová (dorastenky, do 52 kg), Andrej Palčík (dorastenci, nad 72 kg), Ivan Marko (muži, do 78 kg) a Michal Peniak (muži, nad 78 kg). Tretie miesta získali: Natália Pravdová (žiačky, do 160 cm) a družstvo dorastencov Greguš, Palčík a Leschinger. Postup na majstrovstvá si štvrtým miestom vybojoval aj Michal Greguš (dorastenci, do 65 kg).
Majstrovstvá Slovenska sa budú konať 12. mája v Nitre. O úspechoch pezinských karatistov, ktorým držíme palce, budeme informovať.

Ohodnoťte článok: