Nezabudnite na perifériu mesta

Marec 2003 / Prečítané 1502 krát
Svoj príspevok vám adresujem hlavne z toho dôvodu, že váš časopis čítam rada a často tám nájdem mnoho zaujímavých podnetov, ktoré oslovia a niektoré aj pomôžu riešiť problémy.
Je tu čas jarného upratovania a preto by som si dovolila upozorniť kompetentných na chodník na Šenkvickej ulici, od križovatky s Mýtnou ulicou po križovatku s Dobšinského ulicou. Chodia po ňom ľudia, hlavne v raňajšom a dopoludňajšom čase. Po ceste zasa idú v hojnom počte nielen autá, ale aj množstvo autobusov, ktorí s nami pešími neprejavujú nijaký súcit.
V zime bol tento chodník možno prvý, ktorý bol prepluhovaný a posypaný, asi preto, že tam má sídlo firma Petmas.
Teraz po zime však okrem toho, že je na ňom plno zvýšeného posypového materiálu a prachu z cesty, sa javí ako veľmi úzky a je aj nebezpečný, hlavne v dolnej časti pri križovatke so Slnečnou ulicou. V úseku pred Dobšinského ulicou zasa nejaký "poriadkumilovný dobrák" vysypal na chodník niekoľko kôp zeminy, ktorá zarástla burinou, tvorí prekážku a hyzdí okolie už pár rokov.
Prosím kompetentných, aby sa zaujímali aj o perifériu, sme tiež občania mesta Pezinok, ktorí prispievajú svojimi daňami.
Tešíme sa, že naše mesto dostáva peknú podobu, pravda, keď si odmyslíme tie ohyzdné budovy v strede mesta na Holubyho ulici a pri kúpalisku v parku.
Je mi veľmi ľúto, keď na prechádzkach do prírody s manželom po okolí nachádzame čoraz viac divokých skládok, špiny a neporiadku, napríklad aj vo vyčistenom Saulaku. Ale to je už asi o inom.